Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Upały trwają, a wokół stadionów olimpijskich zbierają się tłumy ludzi

Reklama

sob., 08/28/2021 - 15:18 -- MagdalenaL

Zdjęcie: www3.nhk.or.jp

Zawody olimpijskie trwają, a upalna pogoda nie ustępuje. 4 sierpnia również dużo osób przebywało w okolicy hal sportowych, w których odbywają się igrzyska.

Pośród nich znajdowało się około 100 osób, które przybyły specjalnie po to, by stanąć do zdjęcia pamiątkowego przed olimpijskim pomnikiem, który znajduje się przy japońskim Stadionie Narodowym. Do pomnika utworzyła się kolejka, a odwiedzający czekali w pełnym słońcu zasłaniając się parasolkami.

70-letni odwiedzający powiedział: „Przyszedłem tu, żeby poczuć olimpijską atmosferę, ale jest tak duszno i gorąco, że można się ugotować, a to nic przyjemnego”.

Nad brzegiem morza, gdzie zapalono znicz olimpijski, wolontariusze z miasta rozdają odwiedzającym ręczniki oraz wachlarze i ostrzegają przed udarem słonecznym.

Jak donosi stolica, wolontariusze w celu chronienia się przed udarem słonecznym noszą czapki-parasole przeciwsłoneczne oraz specjalne chłodzące nakładki na szyję zawierające substancję chłodzącą.

4 sierpnia temperatura była wyjątkowo wysoka, dlatego wolontariusze w okolicy znicza olimpijskiego mogli pracować bez przerwy tylko przez 15 minut.

Jedna z wolontariuszek opowiada: „Obecne upały są niewyobrażalne, ale czapki, które nosimy, są bardzo przewiewne, więc można się przyjemnie schłodzić. Podczas pracy najważniejsze jest aby uważać na siebie i być przygotowanym”.

Autor: 
tłum. Magdalena Pirch
Polub Plportal.pl:

Reklama