Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Tokio 2020: Igrzyska paraolimpijskie bez udziału widzów

Reklama

pon., 08/16/2021 - 21:26 -- MagdalenaL

                                                       Zdjęcie: Getty Images

 

Jak podają członkowie komitetu organizacyjnego,  Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 odbędą się bez widzów ze względu na pogarszającą się sytuację Covid-19 w Japonii. Decyzję ogłoszono w poniedziałek po spotkaniu, które odbyło się przez internet. Wzięły w nim udział cztery paraolimpijskie i japońskie grupy rządowe odpowiedzialne za igrzyska.

 

 

„W świetle aktualnej deklaracji stanu nadzwyczajnego wydanej dla prefektur Tokio, Saitama i Chiba, kolejnej deklaracji stanu wyjątkowego na wniosek prefektury Shizuoka oraz ogólnie obecnej sytuacji pandemicznej, podjęte zostaną bardziej rygorystyczne środki, aby na zawodach, które będą odbywały się w tych prefekturach nie pojawili się widzowie” –  we wspólnym oświadczeniu prasowym ogłosił Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC), Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich  Tokio 2020 , Metropolitalny Rząd Tokio i rząd Japonii.

Obywatele zostali wezwani do powstrzymania się od uczestnictwa w imprezach sportowych. Wyjątek stanowią dzieci w wieku szkolnym, które będą mogły pojawić się na trybunach przy zachowaniu sanitarnych rygorów bezpieczeństwa w ramach programu edukacyjnego.

O decyzji poinformowano, gdy Tokio ogłosiło 2962 nowych codziennych przypadków zachorowań na koronawirusa w poniedziałek, po rekordowych 5773  przypadkach w piątek. Według NHK, japońskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego, rząd ma przedłużyć stan wyjątkowyw Tokio i innych regionach do 12 września (pierwotnie miał trwać do 31 sierpnia).

 

                                                     Zdjęcie: Getty Images

 

Widzowie byli nieobecni na większości wydarzeń podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Podczas igrzysk olimpijskich widzowie nie brali udziału w 97% zawodów we wszystkich obiektach w Tokio, przy ograniczonej pojemności w kilku innych prefekturach.

 

 

„Bardzo żałujemy, że ta sytuacja wpłynęła na Igrzyska Paraolimpijskie, tak samo jak na Igrzyska Olimpijskie, i szczerze przepraszamy wszystkich kupujących bilety, którzy nie mogli się doczekać oglądania Igrzysk na miejscu. Mamy nadzieję, że rozumiecie, że te środki są nieuniknione i są wdrażane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Zachęcamy wszystkich do oglądania tego widowiska w domu” – dodano w oświadczeniu. W oświadczeniu stwierdzono również, że członkowie komitetu organizacyjnego  odbędą kolejne czterostronne spotkanie „w przypadku jakichkolwiek poważnych zmian w sytuacji rozprzestrzeniania się infekcji”.

Igrzyska Paraolimpijskie mają rozpocząć się 24 sierpnia i potrwać do 5 września.

Autor: 
Pauline Lockwood i Sana Noor Haq, Tłumaczenie: Magdalena Zbyrowska
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama