Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Takeshi Natsuno z Rządowej Rady ds. Reformy Regulacyjnej wygłosił negatywne komentarze o Olimpiadzie

Reklama

śr., 08/25/2021 - 03:43 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Szef firmy „Kadokawa” Takeshi Natsuno

Oryginalny tytuł: "Takeshi Natsuno, przewodniczący Rządowej Rady ds. Reformy Regulacyjnej, wygłosił nieodpowiednie komentarze na temat Olimpiady"

 

23 sierpnia Rządowa Rada ds. Reformy Regulacyjnej mianowała na nowego przewodniczącego Takeshiego Natsuno, prezesa firmy Kadokawa, zastępując Yoshimitsu Kobayashiego, byłego sekretarza reprezentującego Keizai Doyukai (Japońskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Firm) i obecnego prezesa TEPCO (Tokyo Electric Power Company), który piastował to stanowisko do końca lipca.

 Natsuno, specjalista w branży cyfrowej, jest członkiem rady już od jakiegoś czasu. Rada ds. Reformy Regulacyjnej kładzie nacisk na reformę cyfrową, a w czerwcu opracowała plan wdrożenia, który obejmuje przegląd regulacyjny, na przykład umożliwienie stałego wykonywania „leczenia online”, które było dozwolone przy pierwszej konsultacji tylko podczas epidemii nowego koronawirusa.

 Na konferencji prasowej minister stanu ds. reformy regulacyjnej Taro Kono powiedział: „Ponieważ priorytetem w gabinecie premiera Sugi jest reforma regulacyjna, mam nadzieję, że pan Natsuno wykaże się umiejętnościami przywódczymi jako nowy przewodniczący”.

 W lipcu Natsuno wystąpił w internetowym programie telewizyjnym i w odpowiedzi na komentarz, że niesprawiedliwe byłoby włączenie do Olimpiady w Tokio widzów, gdy dziecięce imprezy sportowe i recitale pozostają zamknięte dla publiczności, powiedział: „Nie obchodzą mnie jakieś głupie recitale fortepianowe. Ale w tym roku odbędą się wybory i będziemy musieli dostosować się do tych głupich nastrojów społecznych” – powiedział. „Myślę, że ta atmosfera się zmieni, jeśli ktoś zdobędzie złoty medal” – dodał.

 Od tego czasu Natsuno dobrowolnie wycofał część swojego wynagrodzenia z zarządu firmy za wygłaszanie niestosownych komentarzy.

Autor: 
tłum. Katarzyna Barańska
Polub Plportal.pl:

Reklama