Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Przeprowadzenie sztafety z ogniem olimpijskim, jednak “bez pojazdów sponsorowanych”

Reklama

ndz., 04/11/2021 - 13:12 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Pixabay

Gubernator prefektury Shimane, Maruyama, decyduje się na przeprowadzenie sztafety z ogniem olimpijskim, jednak “bez pojazdów sponsorowanych”.

Dzięki informacjom udzielonym przez osoby związane z organizacją tegorocznych igrzysk wiemy, że gubernator prefektury Shimane, Maruyama, podjął decyzję przeprowadzenia sztafety z pochodnią na Igrzyska Olimpijskie w Tokio przez obszar prefektury. Uprzednio rząd prefektury głosił, że sztafeta będzie musiała zostać odwołana, dopóki nie uda się opanować rozprzestrzeniania się infekcji koronawirusa. Jednocześnie gubernator Maruyama, w dniu 6 kwietnia, złożył wniosek do komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich. Napisał w nim, że pojazdy sponsorów imprezy nie powinny uczestniczyć w sztafecie ze względu na dużą ilość personelu i pracowników.

Początek pochodu sztafety z ogniem olimpijskim w prefekturze Shimane planowany jest na 15 maja. W lutym tego roku gubernator Maruyama wyraził przekonanie, że dopóki rząd i władze Tokio nie będą w stanie kontrolować rozprzestrzeniania się infekcji wszelkich odmian koronawirusa, to prefektura Shimane nie będzie miała innego wyjścia, jak odwołać przejście sztafety przez jej tereny. Domagał się od rządu wzmocnienia środków zaradczych przeciwko epidemii jak i zapewnienia wsparcia dla restauracji oraz innych przedsiębiorstw.

Z tego też powodu w partii rządzącej pojawiły się apele, aby rząd, jeśli zajdzie taka konieczność, rozważył zawczasu możliwości sporządzenia dodatkowego budżetu na walkę przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W związku z tym, według informacji udzielonych przez osoby zaangażowane w sprawę, gubernator Maruyama ostatecznie zdecydował się na przeprowadzenie sztafety z ogniem olimpijskim w prefekturze Shimane.

Jednocześnie w wniosku złożonym do komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich dnia 6 kwietnia gubernator jasno wyraża swoją opinię, że w sztafecie nie powinny brać udziału pojazdy sponsorów Igrzysk. Przejazd sztafety z tyloma członkami personelu nie będzie zrozumiały dla mieszkańców prefektury, którzy z powodu ciągle trwającej epidemii są zmuszeni do powstrzymywania się od wychodzenia oraz do ograniczania wszelkich swoich działań i wyjazdów. Dlatego też gubernator apeluje, że przejazd pojazdów sponsorowanych nie powinien być dozwolony w tych okolicznościach.
 

Autor: 
tłum. Wiktoria Piontek
Polub Plportal.pl:

Reklama