Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Piłkarz Evertonu podejrzewany o pedofilię

Reklama

wt., 07/20/2021 - 13:06 -- MagdalenaL

zdjęcie: flickr.com/Paul Townley

Niepokojące informacje dopływają z Liverpoolu. Jeden z graczy klubu z niebieskiej części Merseyside został zatrzymany z powodu zarzutów o popełnienie przestępstw seksualnych wobec dzieci. Zawodnik został zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie służby.

Dziesiąty zespół ostatniego sezonu Premier League wydał oświadczenie o następującej treści: ,,Everton potwierdza, że zawiesił piłkarza pierwszego zespołu w związku ze śledztwem toczącym się w jego sprawie. Klub będzie wspierał władze publiczne podczas dochodzenia i na razie nie będzie wydawał kolejnych komunikatów .”

Nieco więcej na temat całej sprawy można dowiedzieć się z tabloidu ,,The Sun”. Według informacji gazety w lipcu policja zrobiła nalot na dom podejrzanego zawodnika, którego najpierw zatrzymano, a w ostatni piątek przesłuchano. W jego domu znaleziono przedmioty, które zostały skonfiskowane przez stróżów prawa. Piłkarz trafił do aresztu, ale wyszedł za kaucją. Śledztwo prowadzi zespół ds. poważnych incydentów hrabstwa Greater Manchester.

Według informacji ,,The Mirror”, chodzi o 31-letniego gracza, na którego przeznaczano duże sumy transferowe – dokładniejsze informacje nie mogą zostać podane ze względów prawnych.

Everton niedługo rozpocznie przygotowania do sezonu pod okiem nowego trenera Rafaela Beniteza. W najbliższych dniach ekipa z Goodison Park ma wziąć udział we Florida Cup, gdzie zmierzy się z Arsenalem, Interem Mediolan oraz kolumbijskim Millonarios. Pierwszy mecz nowego sezonu Premier League ,,The Toffees” rozegrają 14 sierpnia, a ich rywalem będzie Southampton.

Autor: 
Hubert Rybkowski
Źródło: 

sport.pl

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama