Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Piłkarz angielskiej ekstraklasy aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego dzieci

Reklama

czw., 07/22/2021 - 01:09 -- MagdalenaL

zdjęcie: flickr.com/Lee Davy

Piłkarz angielskiej ekstraklasy zatrzymany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego dzieci. Gracza aresztowano w zeszły piątek - został przesłuchany przez policję, a potem zwolniony z aresztu za kaucją.

W oświadczeniu policja z Manchesteru poinformowała, że: „W piątek 16 lipca 2021 roku funkcjonariusze aresztowali mężczyznę pod zarzutem przestępstw seksualnych wobec dzieci. Został zwolniony za kaucją, lecz oczekuje na dalsze dochodzenie.”

Na czas śledztwa zawodnik został zawieszony przez swój klub. W poniedziałek wieczorem Everton opublikował oświadczenie, ale odmówił potwierdzenia, czy był to ten sam gracz, którego aresztowano pod zarzutem przestępstw seksualnych wobec dzieci.

Treść oświadczenia była następująca: „Klub piłkarski Everton potwierdza zawieszenie piłkarza pierwszego składu na czas oczekiwania na dochodzenie policyjne. Klub będzie wspierał władze w  działaniach mających na celu wyjaśnienie sprawy, a ponadto w najbliższym czasie nie będzie wydawał żadnych innych komunikatów.”

Tymczasem prokurator generalny Michael Ellis zaapelował do opinii publicznej, aby zachowała ostrożność przy omawianiu tej sprawy.

,,Każdy jest niewinny dopóki nie zostanie uznany za winnego. Wszycy zasługują na sprawiedliwy proces" – powiedział Guardianowi.

,,Źle oceniony tweet lub post może mieć poważne konsekwencje i przeszkadzać w procesie. Może to oznaczać, że postępowanie jest opóźnione lub w najgorszym razie zatrzymane, ponieważ sprawiedliwy proces nie jest możliwy. Dlatego ostrzegam wszystkich, aby nie przeszkadzali w wymierzaniu sprawiedliwości. Biuro Prokuratora Generalnego będzie monitorować sytuację i wszelkie stawiane nam zarzuty uznamy za obrazę sądu" - dodał Ellis.

Autor: 
tłum. Anna Zawadzka
Źródło: 

guardian.com

Polub Plportal.pl:

Reklama