Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

„Mój umysł i ciało nie są zsynchronizowane” – Simone Biles wypowiada się o swoim zdrowiu

Reklama

pt., 07/30/2021 - 23:13 -- MagdalenaL

Simone Biles ogląda finał wszechstronnej gimnastyki kobiet, z którego wycofała się z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym. Zdjęcie: Mike Egerton/PA

  • Biles odpowiada na pytania na Instagramie dotyczące blokady psychicznej
  • „Poważnie nie mogę pojąć tego, jak się robi przewrót w powietrzu”

Simone Biles przedstawiła więcej szczegółów na temat blokady psychicznej, która uniemożliwiła jej rywalizację w drużynowych i w wieloboju gimnastycznym na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Biles, która wycofała się z finałów drużynowych z powodu obaw o swoje zdrowie psychiczne, opowiedziała o swojej blokadzie psychicznej wraz z udzieleniem szczegółowych odpowiedzi na pytania od odbiorców na swojej relacji na Instagramie.

Początkowo relacji Biles towarzyszyły również filmy z jej treningu w piątek rano, w którym dwukrotnie próbowała wykonać podwójne salto z podwójnym przewrotem w powietrzu poprzez zeskoczenie z nierównych poręczy na znajdujący się poniżej materac. W pierwszym filmie Biles wykonała tylko pół przewrotu, zanim pogubiła się z tym, co ma dalej robić w powietrzu i wylądowała na plecach. Druga próba była tylko odrobinę lepsza, z uwagi na to, że gimnastyczka wykonała półtora przewrotu przed upadkiem.

„Te słowa kieruję do każdego, kto mówi, że zrezygnowałam: nie zrobiłam tego, po prostu mój umysł i ciało nie są zsynchronizowane, jak widać tutaj” – napisała. „Nie sądzę, że zdajecie sobie sprawę z tego, jak niebezpiecznym jest wykonywanie przewrotu w powietrzu na twardej nawierzchni. Nie muszę również tłumaczyć, dlaczego stawiam zdrowie na pierwszym miejscu. Zdrowie fizyczne jest zdrowiem psychicznym”.

Biles mówi, że trenuje w bliżej nieokreślonym miejscu w Tokio z użyciem materaca, który pozwala jej bezpiecznie wypróbować swoje umiejętności. Chociaż ogólnie nie jest zsynchronizowana ze swoimi umiejętnościami to twierdzi, że jej blokada umysłowa jest szczególnie związana z przewrotem w powietrzu.

„Czasami nie mogę nawet go zrozumieć” – napisała. „Poważnie nie mogę pojąć tego, jak się robi przewrót w powietrzu. To najdziwniejsza rzecz, jaką znam, tak samo, jak i to uczucie”.

Przewrót w powietrzu jest zwykle jedną z wielu mocnych stron gimnastyczki. Biles powiedziała, że ​​w przeszłości miała blokadę mentalną na podłodze i na stole gimnastycznym, czyli przyrządzie, za pomocą którego ukazywała swoje najniebezpieczniejsze umiejętności, ale obecnie ta blokada wpływa na każde wydarzenie, w którym bierze udział.

Poprzednio rozwiązanie tych problemów zajmowało jej dwa tygodnie lub więcej, ale jest to „coś, czym trzeba się zajmować po kolei, dosłownie dzień po dniu. Dosłownie nie można od razu rozwiązać tego bałaganu w głowie. Brak kontroli nad swoim ciałem jest najbardziej szalonym uczuciem w historii. Jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że nie mam pojęcia, gdzie znajduję się w powietrzu, tak samo, jak nie wiem, jak, ani na czym wyląduję – czy będzie to głowa, ręce, stopy, czy plecy".

Oprócz wieloboju kobiet, z którego się wycofała, Biles zakwalifikowała się również do pozostałych czterech finałów zawodów. Pierwszy dzień trzydniowych finałów imprezy odbędzie się w niedzielę, z finałem na stole gimnastycznym i na nierównych poręczach.

Autor: 
Tumaini Carayol / tłum. Anna Zawadzka
Polub Plportal.pl:

Reklama