Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska Tokio 2020: Telewizja w Korei Południowej przeprasza za przedstawienie Włochów pizzą

Reklama

wt., 07/27/2021 - 22:18 -- MagdalenaL

Oryginalny tytuł: "Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Telewizja w Korei Południowej przeprasza za to, że wykorzystywała pizzę do przedstawienia Włoch"

 

Włoska pizza, Dracula z Rumunii i Czarnobyl na Ukrainie.

Takie zdjęcia i opisy towarzyszyły państwom prezentowanym podczas otwarcia ceremonii Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Sieć telewizji w Korei MBC po skargach przeprosiło widzów za obraźliwe i „śmieszne” obrazki.

Telewizja tłumaczyła się tym, że chce, aby widzowie na zasadzie skojarzeń szybko zrozumieli, który kraj wchodzi. Przyznali jednak, że jest to „niewybaczalny błąd”.

Dyrektor generalny kanału Park Sung-jae na poniedziałkowej konferencji prasowej przeprosił, mówiąc o tym, że MBC „zniszczyło olimpijskie wartości przyjaźni, solidarności i harmonii”.

„Chylę głowę i szczerze przepraszam”, mówi, zapewniając również, że MBC „dołoży wszelkich starań, aby nie doszło już do żadnego wypadku tego typu”.

Uwagę przykuwa wpis na Twitterze niezależnego dziennikarza Raphaela Rashida. Mężczyzna w swoich opisach nie zapominał nawet o problemach społecznych.

Przykładem było wejście na stadion sportowców z Haiti. Towarzyszył im na ekranie napis „Kraj o niestabilnej sytuacji politycznej, z powodu zabójstwa prezydenta”.

Podczas wejścia sportowców z Syrii, podpis brzmiał „Wojna domowa trwająca 10 lat”.

„Czy oni dosłownie wybrali pierwsze zdjęcie, które wyskoczyło im w Google?”, zapytał użytkownik Twittera.

Inni zaczęli zgadywać, jaki  obrazek lub opis pojawi się podczas wejścia sportowców z innych krajów.

Niektóre z nich, takie jak norweski łosoś, byłyby dość łatwe do odgadnięcia, jednak Czad opisany jako „mroczne serce Afryki”, już niekoniecznie.

MBC już wcześniej miało problem w związku z podobnym wykroczeniem.

Zostali oni ukarani grzywną po użyciu podobnych podpisów podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, kiedy to Zimbabwe nazwane zostało „krajem ze śmiertelną inflacją”.

 

Autor: 
tłum. Alicja Jurałowicz
Polub Plportal.pl:

Reklama