Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020: Gimnastyczka Simone Biles wycofa się z reprezentacji

Reklama

wt., 07/27/2021 - 22:36 -- MagdalenaL

Oryginalny tytuł: "Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020: Gimnastyczka Simone Biles wycofa się z reprezentacji, jeśli Rosyjski Komitet Olimpijski wygra złoto"

 

Gimnastyczka Simone Biles wycofała się z finału gimnastyki kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, zanim jej drużyna ze Stanów Zjednoczonych zdążyła zdobyć srebro.

24-letnia Biles chwilowo opuściła sportową arenę po tym, jak zdobyła swój najniższy wynik 13.766.

Gdy wróciła, aby wspierać drużynę, została już zastąpiona przez Jordana Chilesa ze względu na nierówne pręty, równoważnię i ćwiczenia na podłodze.

Złoty medal zdobyła drużyna Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego a brązowy trafił do Wielkiej Brytanii.

Simone Biles to najbardziej utalentowana amerykańska gimnastyczka, która w 2016 roku w Rio zdobyła cztery złote medale i jeden brązowy.

John Watson z BBC Sport w Tokio poinformował, że nie było widocznych śladów kontuzji po nieudanym skoku gimnastyczki, jednak wychodząc z gabinetu lekarskiego wyglądała jakby skręciła kostkę.

Dotarła do wszystkich pięciu indywidualnych finałów a następnym krokiem będzie czwartkowa walka o  to, by zostać pierwszą od 1968 roku kobietą, która otrzyma tytuł olimpijski w wieloboju.

Po zdobyciu pięciu tytułów mistrzów świata w 2011, 2014, 2015, 2018 i 2019 roku i kolejnych złotych medalach w Rio i Londynie, zdecydowanie faworytami na Igrzyskach w Tokio były Stany Zjednoczone. 

Autor: 
tłum. Alicja Jurałowicz
Polub Plportal.pl:

Reklama