Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska Olimpijskie & Paraolimipada w Tokio: w dzielnicy Shibuya wydarzenie „MERRY SMILE SHIBUYA"

Reklama

sob., 08/28/2021 - 16:27 -- MagdalenaL

Oryginalny tytuł: "Igrzyska Olimpijskie & Paraolimipada w Tokio: w dzielnicy Shibuya wydarzenie kulturalne „MERRY SMILE SHIBUYA” z transmisją na żywo"

 

MERRY SMILE SHIBUYA 2020, program kulturalny okręgu Shibuya na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio, rozpoczął się 24 sierpnia. Wydarzenie sponsorowane jest przez Shibuya Ward, a planowane i zarządzane przez NPO MERRY PROJECT.

Wydarzenie to odbywa się od 2016 roku jako oficjalny program Tokio 2020 (Kultura / Olimpiada). Podczas tegorocznej imprezy wystąpi wiele różnych osób. W odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie. Ponadto, na 15 piętrze Urzędu Dzielnicy Shibuya odbędzie się wystawa.

Na otwarcie imprezy wystąpią: niewidomy skrzypek Takayo Shirai, który wykona utwór „Amazing Grace”,  kaligrafka Shoko Kanazawa, która jest chora na zespół Downa, niewidomy akordeonista Sota Nii, zespół cheerleaderek „Brilliant☆Mermaid” oraz postać PR „Airissun”. Obędzie się także pokaz obrazkowy dotyczący historii paraolimpiady, zaprezentowany przez grupę rozrywkową Shibuya Gagekidan, oraz występ na żywo TEN-CHI-JIN, zespołu składającego się z perkusisty Jiro Oma z zespołu Off Course i grającego na shamisenie Tsugaru Hiro Kurosawy, czy pokaz mody marki Tenbo, która kieruje się filozofią people design, na którym będzie można zobaczyć przekazanie pochodni dla sztafety, przez osobę ubraną w suknię z nadrukowanymi uśmiechniętymi twarzami dzieci z 33 krajów świata.

Jako finał, w ramach „MERRY2020 Beyond Declaration”, wykonawcy wykonają performance, którego przesłanie dotyczy realizacji społeczeństwa symbiotycznego, a będzie on polegał na otwarciu parasoli z nadrukowanymi twarzami dzieci z całego świata. Wykonają również utwór „Au Champs Elysees”, który będzie ukłonem w stronę Paryża, gospodarza kolejnych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

W Biurze Okręgu Shibuya odbędzie się projekt wystawy zatytułowanej „SHIBUYA 2020 GALLERY”. Będzie tam można zobaczyć książki zapisane kaligrafią przez panią Kanazawę, tzw. medale wsparcia wykonane przez dzieci z Shibuya Ward oraz eksponaty wspierające parasporty z oficjalnych danych publicznych Shibuya Ward „SHIBUYA FONT”. We współpracy z dziewięcioma uniwersytetami i innymi instytucjami w dzielnicy, w tym Jissen Women's University, Tsuda University, Teikyo Junior College i Tokai University, projekt będzie obejmował nie tylko fizyczną wystawę, ale także treści online, które można oglądać w domu.

Koji Mizutani, prezes MERRY PROJECT, uważa to wydarzenie za „kulminację wszystkiego, co do tej pory zrobiliśmy” i mówi: „Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie to nie tylko wydarzenie sportowe, ale także festiwal kulturalny. Ważną rzeczą dla Olimpiady (= cztery lata pomiędzy Igrzyskami) jest to, aby kontynuować i łączyć pokój. Chcemy podjąć wyzwanie nowej ery wydarzeń i zaprojektować atmosferę symbiotycznego społeczeństwa pełnego uśmiechu z nową normalnością, nowymi pomysłami, nową technologią i nowym designem”.

Impreza odbędzie się w dniach 24 i 28 sierpnia oraz 4 i 5 września. Godziny otwarcia: od 12:00 do 17:00 w dniu 24, od 13:30 do 18:00 w dniu 28 września i od 13:00 w dniu 4 i 5 września. Biuro Oddziału Shibuya jest otwarte od 10:00 do 17:00.

Autor: 
tłum. Zofia Miecznikowska
Polub Plportal.pl:

Reklama