Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

14-dniowe ograniczenie poruszania się po wjeździe do Tokio dla osób związanych z Paraolimpiadą

Reklama

śr., 08/25/2021 - 03:12 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach, skrytykowany za spacer po tokijskiej Ginzie mimo ogłoszenia stanu wyjątkowego w Japonii.

Komitet Organizacyjny Paraolimpiady w Tokio, która rozpocznie się 24 sierpnia, ogłosił w niedzielę, że nadal będzie wymagał ograniczeń i restrykcji dla zagranicznych urzędników przez pierwsze 14 dni po ich wjeździe do Japonii. Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), Thomas Bach, nie będzie już mógł spacerować po tokijskiej dzielnicy Ginza, tak jak zrobił ostatnio, mimo wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Zgodnie z zasadami dotyczącymi zapobieganiu rozprzestrzeniania się nowych zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2, przygotowanymi między innymi przez olimpijski Komitet Organizacyjny, przyjezdni związani z Olimpiadą mieli zakaz korzystania ze środków transportu publicznego do 14 dni po przybyciu do Japonii. Z wyjątkiem zakwaterowania, dozwolone było przemieszczanie tylko w obrębie obiektów turniejowych wymienionych w planie działań. Można było także dostać się tylko do ograniczonej liczby miejsc znajdujących na listach biznesowych. Jednak ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się nowego wariantu koronawirusa, ograniczenia zostały zaostrzone.

Tuż po zakończeniu Olimpiady, przewodniczący MKOI Thomas Bach wybrał się na spacer po tokijskiej Ginzie. Ponieważ działo się to po ogłoszeniu stanu wyjątkowego w Japonii, działanie Bacha skrytykowano jako „zupełnie niepotrzebne i zbędne”. Tamayo Murakawa, ministra ds. Olimpiady i Paraolimpiady w Tokio powiedziała: „decyzja o tym, czy jest to niepotrzebne, czy nie, należy tylko do osoby odpowiedzialnej za to działanie”. Na konferencji prasowej, która odbyła się 22 sierpnia, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego Muto Toshiro powiedział: „dopilnujemy, aby wszyscy wiedzieli, że nie wolno zwiedzać ani chodzić w miejsca niezwiązane z wydarzeniem”. Thomas Bach powróci do Japonii 23 sierpnia, aby wziąć udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Autor: 
tłum. Katarzyna Barańska
Polub Plportal.pl:

Reklama