Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

UEFA wyklucza rosyjskie kluby piłkarskie ze wszystkich rozgrywek

Reklama

ndz., 05/08/2022 - 19:41 -- MagdalenaL

Rosyjskie reprezentacje i kluby zostały wykluczone z uczestnictwa w rozgrywkach UEFA „do odwołania”, ogłosiła w poniedziałek europejska federacja piłkarska.

Portugalia, początkowo pokonana przez Rosjanki w barażach, zastąpi Rosję podczas Mistrzostw Europy kobiet 2022, które zostaną rozegrane w lipcu w Anglii, ogłosiła UEFA.

Rosja nie rozegra swoich dwóch meczów zaplanowanych na kwiecień w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata kobiet 2023.

W sezonie 2022/23 Rosji nie będą reprezentować żadne kluby w Lidze Mistrzów UEFA, Lidze Europy UEFA, Lidze Konferencji Europy UEFA, Lidze Mistrzyń UEFA, ani Lidze Młodzieżowej UEFA.

 

UEFA ogłosiła również, że kandydatura Rosji jako gospodarza Euro 2028 lub Euro 2032 nie spełnia wymogów.

Petersburgowi zostało odebrane prawo do bycia gospodarzem finału tego sezonu Ligi Mistrzów już podczas licznych sankcji nałożonych na Rosję w marcu tego roku, tuż po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę.

 

Jedną z tych sankcji było także bezterminowe zawieszenie przez FIFA, światową federacją piłkarską, w rozgrywkach międzynarodowych, co oznaczało wykluczenie Rosji z europejskich barażów do tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.

Liczne organizacje sportowe wykluczyły rosyjskich i białoruskich sportowców z uczestnictwa w swoich dyscyplinach ze względu na inwazję. Jedną z najświeższych głośnych sankcji nałożyli organizatorzy Wimbledonu, którzy wykluczyli tenisistów z obu państw z udziału w turnieju, który odbędzie się tego lata.

Autor: 
Wayne Sterling i Matias Grez, CNN / Tłumacz: Filip Zagawa
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama