Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Szwajcarscy prokuratorzy otwierają sprawę przeciwko prezydentowi FIFA

Reklama

wt., 08/04/2020 - 10:05 -- AleksandraJ

 

Prokuratura szwajcarska wszczęła postępowanie karne przeciwko Prezydentowi Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Gianni Infantino. Powodem tego były kontakty Infantino z niedawno emerytowanym prokuratorem generalnym Szwajcarii Michaelem Lauberem.

 

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianni Infantino został oskarżonym w sprawie karnej. Prokuratura szwajcarska podejrzewa go o nadużycie stanowiska, naruszenie tajemnicy służbowej i podżeganie do nadużyć. Poinformowała o tym służba prasowa rządu szwajcarskiego.

Powodem wszczęcia sprawy były kontakty Infantino z niedawno emerytowanym prokuratorem generalnym Szwajcarii Michaelem Lauberem.

Lauber i Infantino spotkali się dwukrotnie w 2016 r. Oraz w czerwcu 2017 r., Kiedy Lauber prowadził dochodzenie w sprawie programów korupcyjnych w FIFA. Lauber zrezygnował w zeszłym tygodniu po tym, jak sąd stwierdził, że próbował ukryć fakt swojego spotkania z Infantino, informuje AP.

Infantino został prezesem FIFA w lutym 2016 r., Zastępując Josepha Blattera, który opuścił urząd z powodu powtarzających się skandali korupcyjnych w organizacji. Tak więc w 2017 roku szwajcarskie organy ścigania zbadały 25 przypadków korupcji w FIFA.

 

 

Autor: 
Kateryna Tesliuk
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama