Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Polska amatorska drużyna piłkarska uzyskuje 20 mln, zostaje pierwszym klubem zarządzanym przez fanów

Reklama

pt., 09/10/2021 - 11:44 -- MagdalenaL

Uruchamiając inicjatywę w lipcu, warszawski KTS Weszło SA pozyskał do tej pory ponad 11 000 inwestorów, którzy są współwłaścicielami klubu. (Źródło: KTS Weszło)

Amatorski klub piłkarski zebrał ponad 20 mln zł, aby stać się pierwszym tego typu klubem w Polsce. Uruchamiając inicjatywę w lipcu, warszawski KTS Weszło SA pozyskał do tej pory ponad 11 000 inwestorów, którzy są współwłaścicielami klubu.

„Sukcesy sportowe to fantastyczna rzecz. Chcemy jednak, aby KTS Weszło był czymś więcej niż świetnym zespołem”. „Marzymy o projekcie, który nie tylko zapewni rozrywkę, ale także pomoże potrzebującym”.


Klub poinformował, że duża część zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup ziemi i budowę nowego boiska, centrum sportowego i akademii treningowej. Dodano, że zaplecze treningowe nie będzie przeznaczone wyłącznie dla drużyny, ale także do trenowania początkujących piłkarzy. (Źródło: KTS Weszło)

„Od samego początku budujemy Klub Społeczno-Sportowy Weszło na przejrzystych zasadach, a otwartość na jego kibiców jest dla nas ważna” dodano.

„Dalszy rozwój pozwoli nam tworzyć jeszcze skuteczniejsze narzędzia do zarządzania zespołem przez społeczność.”


Oferta dla akcjonariuszy kończy się w połowie września, a ostateczna zebrana kwota nie została jeszcze poznana. (Źródło: Krzysztof Stanowski/Twitter)

Założone w 2018 roku KTS Weszło SA są nowym klubem na warszawskiej scenie piłkarskiej. Stolica ma dwa legendarne profesjonalne kluby, Legia Warszawa, która regularnie gra w rozgrywkach europejskich oraz Polonia Warszawa, która jest najstarszym klubem sportowym w mieście.


Założone w 2018 roku KTS Weszło SA są nowym klubem na warszawskiej scenie piłkarskiej. (Źródło: KTS Weszło)

Jednak pomimo bycia stosunkowo nowym klubem prowadzony przez dziennikarza i komentatora piłkarskiego Krzysztofa Stanowskiego klub przyciągnął już do swoich szeregów celebrytów i profesjonalnych graczy, a także nawiązał współpracę ze znaną na całym świecie firmą produkującą odzież sportową New Balance, która wykorzystała ich nawet w reklamie.

Równie imponujący jest ich występ na boisku – wygrali trzy pierwsze mecze w tym sezonie.


Pomimo bycia stosunkowo nowym klubem prowadzonym przez dziennikarza i komentatora piłkarskiego Krzysztofa Stanowskiego klub przyciągnął już do swoich szeregów celebrytów i profesjonalnych graczy. (Źródło: Bartłomiej Zborowski/PAP)

Oferta dla akcjonariuszy kończy się w połowie września, a ostateczna zebrana kwota nie została jeszcze poznana.Jednak klub ma już plany, duża część zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup ziemi i budowę nowego boiska, centrum sportowego i akademii treningowej. Dodano że zaplecze treningowe nie będzie przeznaczone wyłącznie dla drużyny, ale do trenowania początkujących piłkarzy.


Klub wygrał w tym sezonie trzy pierwsze mecze. (Źródło: KTS Weszło)

Jak mówi klub: „Akademia piłkarska będzie również otwarta dla tych, którzy nie mogą trenować ze względu na sytuację finansową lub rodzinną”.

„Zaangażujemy drużynę KTS Weszło i jej kibiców poprzez mecze charytatywne, zbiórki wśród kibiców oraz akcje ze znanymi sportowcami”.

„Wszystko po to, aby wesprzeć i umożliwić dzieciom z mniej uprzywilejowanych rodzin trenowanie naszej ukochanej dyscypliny”.

Autor: 
Nick Westebty Tłumaczenie: Weronika Florko
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama