Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Erling Haaland – walka o norweski diament

Reklama

wt., 04/06/2021 - 18:07 -- MagdalenaL

Fot: Nico Franz z Pixabay 

„Liczby mówią same za siebie. Jest wyjątkowy, fantastyczny” – tymi słowami Pep Guardiola opisuje 20-letniego napastnika.  

Mimo tak młodego wieku, Haaland jak dotąd prowadzi w tabeli strzelców Ligi Mistrzów, mając na koncie 10 bramek zdobytych w przeciągu 8 meczy. Strzelanie goli w Bundeslidze również nie jest mu obce, gdyż ma on ich na koncie 21. Jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji tuż obok francuskiej gwiazdy Mbappe. Wielu znakomitych trenerów, takich jak Guardiola wróży mu świetlaną przyszłość. Dla wielu europejskich klubów jest on napastnikiem idealnym, który pomoże wznieść się na wyżyny w rozgrywkach.  

Wartość rynkowa Norwega wynosi 110 mln €. Zarząd BVB ustalił cenę w wysokości 180 mln €, jednak według doniesień mediów istnieje klauzula, która pozwoli piłkarzowi opuścić klub za 75 mln € czyli w dość rabatowej cenie. 

Haaland łączony jest ze światowymi gigantami piłki nożnej. O napastnika walczą dwa, wszystkim dobrze znane hiszpańskie zespoły – FC Barcelona i Real Madryt, z których przedstawicielami spotkali się ojciec piłkarza Alf-Inge oraz agent Mino Raiola. Duma Katalonii aktualnie boryka się z problemami finansowymi, które mogą uniemożliwić zakup, a głównym celem Królewskich jest Mbappe. Jednak nie są to jedyne kluby zainteresowane snajperem Borussii, gdyż jest on pożądany przez większość czołowych europejskich ekip. Jednyą z nich jest wicemistrz Anglii, Manchester City, który jest gotów wydać olbrzymią kwotę na Norwega. Miał by on zastąpić Sergio Aguera, który po sezonie opuszcza szeregi The Citizens. Sama BVB nie jest chętna do sprzedaży swojego zawodnika, jednak wyznaczyła cenę za jaką gotowa jest go odstąpić.  

Już dziś wieczorem Erling będzie miał okazję aby poznać swój potencjalny, przyszły klub bliżej, gdyż o godzinie 21. rozgrywany będzie ćwierćfinał Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się Man City oraz Borussia. 

 

Autor: 
Klaudia Koś
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama