Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Ansu Fati – kariera pod znakiem zapytania

Reklama

śr., 05/05/2021 - 14:38 -- MagdalenaL

Zdjęcie: NewUnion_org / Pixabay

Młody utalentowany napastnik FC Barcelony doznał poważnej kontuzji łękotki w listopadzie. Konieczne były dwie operacje, niestety jak podaje „Mundo Deportivo” niewykluczone, że będzie potrzebna kolejna.

Ansu Fati urodzony w 2002 roku zapisał się w historii klubu jako drugi najmłodszy gracz w pierwszej drużynie oraz jako najmłodszy strzelec. Został powołany do składu przez Ernesto Valverde co było spowodowane niedyspozycją podstawowych graczy takich jak: Lionel Messi, Luiz Suarez czy  Ousmane Dembélé. Warto podkreślić, że Ansu nie grał nawet w rezerwach. Po prostu „wszedł z buta” do pierwszego składu. Jeśli ktoś mając 16 „wchodzi” w ten sposób do drużyny to bardzo dużo znaczy. Decyzja trenera okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ już w kolejnym meczu strzelił bramkę. Od początku debiutu w kadrze seniorskiej widać było, że młody talent czuje się jak ryba w wodzie. W 2020 roku oficjalnie został zawodnikiem pierwszej drużyny FC Barcelony.

W listopadzie 2020 roku rozpoczął się dramat zawodnika, ponieważ w meczu z Realem Betis doznał on poważnej kontuzji kolana. Niestety nie obeszło się bez operacji, po której piłkarz musiał pauzować 4 miesiące. Czas minął, ale niestety Fati nie wrócił na boisko. Konieczna była kolejna operacja, tym razem związana z infekcją. Na powrót gracza na boisko musimy jeszcze poczekać, ponieważ jak podają hiszpańskie media rana się nie goi - chłopakowi grozi trzecia operacja.

Piłkarza na pewno nie zobaczymy w tym sezonie. Jednak cały piłkarski świat czeka na szybki powrót do pełnej sprawności młodego piłkarza.

 

Autor: 
Klaudia Koś
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama