Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Jacek Nawrocki ogłosił powołania

Reklama

czw., 05/13/2021 - 19:08 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Facebook (Polska Siatkówka Official)

Trener kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce wybrał skład na Ligę Narodów. 17-osobowa grupa została wyselekcjonowana z grona 28 zawodniczek, które od połowy kwietnia przebywały na zgrupowaniu w Szczyrku.

Tegoroczna rywalizacja będzie o tyle nietypowa, iż będzie rozgrywana w warunkach maksymalnej izolacji, tzw. bańce, aby uniknąć nadmiernego kontaktu z innymi osobami,  a co za tym idzie ewentualnej transmisji koronawirusa. Miejscem zmagań, planowanych w terminie 25 maja – 20 czerwca, będzie włoskie Rimini. Później odbędą się mecze Final Four, które zakończą się 25 czerwca, gdy poznamy zwyciężczynie Ligi Narodów 2021.

Ważny test przed ME

Jacek Nawrocki poważnie potraktował turniej, który będzie preludium do rozgrywanych w sierpniu mistrzostw Europy. Z tego powodu nie zabrakło miejsca w składzie dla czołowych zawodniczek, takich jak Martyna Grajber, Malwina Smarzek-Godek czy Magdalena Stysiak. Pełna kadra reprezentacji Polski prezentuje się następująco:

Atakujące: Malwina Smarzek-Godek (Igor Gorgonzola Novara), Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci).

Libero: Monika Jagła (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź).

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska (SMS PZPS Szczyrk), Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź), Zuzanna Górecka (Grot Budowlani Łódź), Martyna Grajber (Grupa Azoty Chemik Police), Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police), Olivia Różański (DPD IŁCapital Legionovia Legionowo).

Rozgrywające: Marta Krajewska (Developres SkyRes Rzeszów), Martyna Łazowska (SMS PZPS Szczyrk), Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź).

Środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres SkyRes Rzeszów), Aleksandra Gryka (Women Of Troy Los Angeles), Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police).

 

Pozostałe 11 siatkarek, które nie zostały powołane na Ligę Narodów, będą dalej trenować w Szczyrku. Ze względów epidemiologicznych zmiany w składach zespołów podczas turnieju nie będą możliwe.

Największą nieobecną jest niedawna triumfatorka Ligi Mistrzyń Joanna Wołosz. Rozgrywająca dołączy do reszty zespołu dopiero bliżej sierpniowych mistrzostw Europy. Z drugiej strony nie jest to zaskoczenie, gdyż już wcześniej pojawiały się głosy, że ze względu na wymagający sezon w klubie zawodniczka Imoco Volley Conegliano nie pojedzie z kadrą do Rimini.

Trudny terminarz na początek

Polskie siatkarki swój pierwszy mecz rozegrają 26 maja z trzecią reprezentacją Starego Kontynentu – Włoszkami. Dzień później zmierzą się z mistrzyniami świata i Europy: Serbkami, a 28 maja będą rywalizować z wicemistrzyniami Europy: Turczynkami. Potem podopieczne Nawrockiego rozegrają jeszcze 12 spotkań fazy zasadniczej. Jeśli zajmą jedno z czterech czołowych miejsc, to uda im się zakwalifikować do Final Four i tym samym powalczyć o końcowy triumf w rozgrywkach, na co liczy cała sportowa Polska.

 

Autor: 
Hubert Rybkowski
Polub Plportal.pl:

Reklama