Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

LSK: Mlejnkova odchodzi z Developresu

Reklama

pon., 05/11/2020 - 13:48 -- moderator2

Foto: Marian Zubrzycki / newspix.pl Michaela Mlejnkova

 

Siatkarka reprezentacji Czech Michaela Mlejnkova po dwóch latach odchodzi z występującego w ekstraklasie Developresem SkyRes Rzeszów. Pozyskanie 23-letniej przyjmującej potwierdził w niedzielę niemiecki klub Allianz MTV Stuttgart.

Mlejnkova w pierwszym sezonie w barwach Developresu wywalczyła brązowy medal, a w ostatnim - zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa - zdobyła wicemistrzostwo Polski. Klub z Podkarpacia jeszcze nie poinformował o odejściu tej zawodniczki.

Przyjmująca podpisała z Allianz MTV Stuttgart roczny kontrakt. W jej przypadku to powrót do tego klubu, występowała w nim już bowiem w latach 2015-2018. Teraz będzie w nim współpracowała z trenerem Jannisem Athanasopulosem, który prowadzi także reprezentację Czech.

Developres dotychczas poinformował tylko oficjalnie o tym, że na kolejny sezon w zespole pozostaną: serbska przyjmująca Jelena Blagojevic, libero Aleksandra Krzos oraz środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Gabriela Polańska. Jeszcze wcześniej zaś powiadomiono, że w niezmienionym składzie pozostanie sztab szkoleniowy z Francuzem Stephane'em Antigą na czele.

 

Autor: 
Redakcja Onet.pl
Źródło: 

PAP, Onet.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama