Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Serie A. Luciano Spalletti nowym szkoleniowcem SSC Napoli

Reklama

pon., 05/31/2021 - 21:35 -- MagdalenaL

Włoski trener Luciano Spalletti został ogłoszony nowym menedżerem SSC Napoli. Spalletti podpisał kontrakt wiążący go z klubem z Neapolu do czerwca 2023 roku.

Po nieudanej przygodzie Gennaro Gattuso z zespołem Napoli, przyszedł czas na zmianę. Legendarny zawodnik AC Milan przeniesie się do Fiorentiny, by tam spróbować swoich sił, a w jego miejsce powołano Luciano Spallettiego. 62-latek podpisał kontrakt z klubem do końca czerwca 2023 roku.

„Z przyjemnością ogłaszam, że Luciano Spalletti będzie nowym trenerem SSC Napoli, począwszy od 1 lipca. Witaj Luciano, razem wykonamy świetną robotę” – tak na swoim twitterowym profilu przywitał w klubie nowego szkoleniowca właściciel zespołu z Neapolu Aurelio De Laurentiis.

Spalletti od początku był wymieniany jako potencjalny następca Gattuso. Jego nazwisko przewijało się także w kontekście spekulacji na temat tego, kto obejmie piłkarską reprezentację Polski. Włoch prowadził w przeszłości takie kluby jak Inter Mediolan czy AS Roma. Jego największymi osiągnięciami są dwa wywalczone Puchary Włoch, Superpuchar Włoch, dwa mistrzostwa Rosji z Zenitem oraz Superpuchar Rosji.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama