Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Serie A. Gennaro Gattuso nowym szkoleniowcem Fiorentiny

Reklama

pon., 05/31/2021 - 21:20 -- MagdalenaL

Nowym szkoleniowcem zespołu z Florencji został Gennaro Gattuso, były włoski piłkarz oraz legenda AC Milan. Taką informację podał klub w oficjalnym komunikacie.

Drużyna ze stolicy Toskanii ma za sobą bardzo nieudany sezon. „Viola” uplasowała się dopiero na 13. miejscu w ligowej tabeli, i w żadnym wypadku nie liczyła się w walce o miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów. W trakcie minionego sezonu, zespół był prowadzony przez dwóch szkoleniowców. Najpierw pracę stracił Cesare Prandelli, a po ligowej kampanii z klubem pożegnał się Giuseppe Iachini. Lekiem na wszelkie bolączki oraz lepszą dyspozycję dwukrotnego mistrza Włoch ma być właśnie charyzmatyczny Gennaro Gattuso.

43-latek nawet nie zdążył obejrzeć się za siebie, a już znalazł nowe miejsce pracy. Stało się to w mgnieniu oka, zaraz po rozstaniu się z Napoli. Można powiedzieć, że z postacią Gattuso ma się we Florencji spore oczekiwania. Włoch stanie przed arcytrudnym zadaniem wydobycia Fiorentiny z bardzo głębokiego dołka i uczynienia z niej na nowo zespołu liczącego się w walce o wysokie cele. W minionym sezonie, „Violi” zdecydowanie bliżej było do miejsca spadkowego do Serie B, aniżeli któregoś gwarantującego udział w europejskich rozgrywkach.

Gattuso bez wątpienia ma sobie oraz innym coś dużego do udowodnienia. Były pomocnik AC Milanu zawalił na całej linii w klubie z Neapolu pod koniec sezonu. W ostatniej kolejce przegrał on walkę o Ligę Mistrzów, kiedy to jego drużyna zremisowała 1:1 z Hellas Veroną i straciła szansę na występ w tych prestiżowych rozgrywkach. Włoch będzie chciał więc już w drużynie z Florencji udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy, a on sam powinien być zaliczany do jednych z najlepszych trenerów na Starym Kontynencie.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama