Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

PKO Ekstraklasa: Michał Kołakowski właścicielem większościowego pakietu akcji Arki Gdynia SSA

Reklama

sob., 05/09/2020 - 01:02 -- moderator2

Foto: Wojciech Figurski / newspix.pl Arka Gdynia (stadion)

 

Arka Gdynia poinformowała, że Michał Kołakowski został właścicielem większościowego pakietu akcji klubu PKO Ekstraklasy (300 tys. akcji - 75 proc. udziałów).

- Arka to klub z piękną tradycją i olbrzymim potencjałem. Gdynia i tutejsi Kibice zasługują na kolejne wspaniałe karty w żółto-niebieskiej historii. Wierzę, że napiszemy je wspólnie.Nie ukrywam, że będę korzystał z doświadczenia Jarosława Kołakowskiego – prywatnie mojego ojca, a zawodowo menedżera od lat związanego z piłką. Mamy długoterminowe i ambitne plany wobec Arki, jednak zacząć musimy od małych kroków. Deklaruję, że w najbliższych tygodniach dokapitalizujemy spółkę oraz zrobimy wszystko, aby wyjść z obecnego kryzysu i utrzymać się w Ekstraklasie. Zapewniam również pełną gotowość do współpracy z Kibicami, Miastem oraz wszystkimi, którym zależy na Arce - mówi Kołakowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Klub przedstawił jak obecnie rysuje się akcjonariat spółki Arka Gdynia SSA:

  • Michał Kołakowski – 300 tys. akcji (75 proc. udziałów);

  • Football Club Sp. z o.o. – 80 tys. akcji (20 proc. udziałów);

  • Ejsmond Club Sp. z o.o. – 20 tys. akcji (5 proc. udziałów).

- Michał Kołakowski odkupił pakiet 300 tys. akcji od Dominika Midaka. Strony transakcji uzgodniły, że nie będą upubliczniać jej wartości i warunków - oznajmia Arka.

- Kołakowski ukończył kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe o kierunku International Sports Law w szkole prawa i biznesu ISDE w Madrycie. Przez 5 lat pracował jako Pośrednik transakcyjny uczestnicząc w negocjacjach z zawodnikami oraz klubami piłkarskimi. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania i obsługi prawnej klubów piłkarskich zdobywał m.in. podczas stażu w angielskim Queens Park Rangers - przedstawia nowego akcjonariusza klub.

"Trzymam kciuki za nowego właściciela Arki oraz deklaruję pełną gotowość Miasta do wsparcia naszego Klubu" - napisał w piątek na Twitterze prezydent miasta, Wojciech Szczurek.

 

Autor: 
Redakcja Onet.pl
Źródło: 

Onet.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama