Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Piłkarz HSV Hamburg zostanie deportowany z Niemiec?

Reklama

czw., 08/08/2019 - 15:17 -- izabela.szkatula

Dzień po publikacji "Sport Bildu" dotyczącej piłkarza HSV Hamburg Bakery Jatty, sprawą zajęły się niemieckie urzędy. Jeżeli potwierdzą się doniesienia dziennikarzy tego periodyku, zarzucające fałszowanie tożsamości przy wjeździe do Niemiec, zawodnikowi z Gambii może grozić nawet deportacja z Niemiec.

Według "Sport Bildu", Jatta tak naprawdę nazywa się Bakary Daffeh i urodził się 6 listopada 1995 roku. W Gambii, z której pochodzi grał w różnych klubach, ale występował też na boiskach Senegalu i Nigerii. Był też w kadrze U-20 swojego kraju i nawet strzelił zwycięskiego gola w meczu z Liberią.
Jatta do Niemiec przyjechał latem 2015 roku, a jego oficjalna data urodzenia to 6 czerwca 1998 roku. Po testach w Werderze Brema i HSV Hamburg, zdecydował się na to, by reprezentować ten ostatni klub.
Gdyby potwierdziły się ustalenia śledztwa dziennikarskiego "Sport Bildu", oznaczałoby to, że Jatta oszukał nie tylko HSV, ale także niemieckie władze. W 2015 roku był bowiem - przy wjeździe do kraju - uważany za nieletniego, a uchodźcy w tym wieku mają większą tolerancję.
Teraz sprawą zajęły się niemieckie urzędy. Jak informuje "Bild", w piątek urząd rejonowy w Hamburgu rozpocznie przesłuchania. Piłkarzowi zostanie wysłany list z ewentualnymi zarzutami, do którego musi się ustosunkować w ciągu 14 dni. Urząd rejonowy może cofnąć Jatcie pozwolenie na pobyt, a to może oznaczać nawet deportację.

 

Autor: 
TK
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama