Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Najdłuższe przerwy jednego klubu między występami w pierwszym zespole piłki nożnej

Reklama

sob., 01/29/2022 - 01:49 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Pomocnik Chelsea Lewis Baker bije brawo kibicom po swoim powrocie do gry w pierwszym zespole na Stamford Bridge.

„Mamy nadzieję, że możesz podzielić się innymi tak długimi przerwami w grze bez opuszczania klubu”, tweetuje Chittaranjan po powrocie Phila Jonesa do gry w Manchester United po 712-dniowej nieobecności.

Proszę bardzo…

745 dni: Joe Perry zaznacza, że Luke Young z QPR został odsunięty i zmagał się z kontuzją biodra od 24 marca 2012 r. aż do swojego powrotu 8 kwietnia 2014r.

910 dni: Ian Durrant z Rangers został niesławnie kontuzjowany przez Neila Simpsona w meczu przeciwko Aberdeen 8 października 1988 r., a do drużyny udało mu się wrócić dopiero 6 kwietnia 1991 r. (czapki z głów dla Davida Fergusona). Po tym wydarzeniu do dzisiaj drużyny nadal ze sobą rywalizują.

1120 dni: „John Kennedy z Celtic miał ponad trzy lata przerwy między występami w klubie”, pisze Rhuaraidh Fleming. „Zagrał w derbach Old Firm 28 marca zanim przeżył horror podczas swojego debiutu w Szkocji 31 marca 2004 roku. Nie wrócił do gry do 22 kwietnia 2007 r.”.

1221 dni: Z powodu kryzysu spowodowanego kontuzją menadżer Wycombe, Gereth Ainsworth, odpuścił sobie emeryturę aby zagrać w meczu Checkatrade Trophy przeciwko Northampton 30 sierpnia 2016 r. po tym jak miał zakończyć karierę piłkarską w Adams Park 27 kwietnia 2013 r. „[Chęć do gry] nigdy nie znika i już zawsze myślisz, że możesz to robić”, przyznał Ainsworth. „Prawdopodobnie wiszę podziękowania również mojej niedzielnej drużynie ligowej, ponieważ to oni pomogli mi utrzymać całkiem dobrą formę i dzięki nim nie odpuściłem meczu”. Jeszcze raz podziękowania dla Joe za to.


Gareth Ainsworth po pokazaniu się z gitarą z motywem Wycombe Wanderers 27 kwietnia 2013 r.

1455 dni: „Na początku sezonu 1984-85, profesjonalni gracze Hiszpanii zaczęli strajk, więc w drugiej rundzie zagrali amatorzy i młodsi gracze”, wspomina Jordi Gómez. „Wielu z nich tego dnia doświadczyło po raz pierwszy gry w pierwszej drużynie, ale tylko kilku dowiodło swoich umiejętności i miało szansę zagrać w następnych sezonach. Był wśród nich 18-letni Luis Milla, który tego dnia grał dla Barcelony (9 września 1984 r.) i musiał czekać prawie cztery lata (do 3 września 1988 r.) na swoją następną grę w meczu. Jeśli sądzicie, że to wymagało ogromnej cierpliwości i wiary w klub, to powinniśmy zaznaczyć, że po półtora roku nie mógł się zgodzić na warunki kontraktu, więc porzucił klub i przeniósł się do samego Realu Madryt”.

2925 dni: Lewis Baker po raz drugi wystąpił w pierwszej drużynie Chelsea w ich zwycięstwie w FA Cup przeciwko Chesterfield w sobotę. Poprzednim razem na krótko zadebiutował w zwycięstwie podczas Blues’ FA Cup w Derby 5 stycznia 2014 r. zanim został pożyczony na osiem długoterminowych umów, zamiast dostać stałą umowę.

Wysokopunktowe remisy zbiorcze w jednym sezonie

„Jaka jest największa ilość goli zdobytych przez drużyny w remisie zarówno u siebie oraz na wyjeździe w jednym sezonie? Podejrzewam wyniki rzędu 3-3 lub 4-4, ale czy są jakieś szczególne przypadki, kiedy zdobyli tylko dwa punkty?”, pyta John McDougall.

John Curry rozkręca piłkę: „W starym Division One, w latach 1958-59, Spurs zremisowało 1-1 z Portsmouth w październiku, a później 4-4 u siebie w lutym”. Dobry start, ale Clive Denny podnosi poprzeczkę. „Charlton może być pretendentem”, proponuje. „Mecz Charlton-Middlesbrough 22 października 1960 r. zakończył się remisem 6-6 w Valley, a po powrocie – 2-2. Równie godne podziwu, chociaż nie remisy, były rozgrywki świąteczne między Charlton i Plymouth w 1960 roku. Charlton wygrało 6-4 w Valley podczas drugiego dnia Świąt, a następnie przegrało 4-6 w Plymouth już następnego dnia. Nadal z dwoma punktami różnicy”.

Autor: 
tłum. Anna Bołtruczuk
Polub Plportal.pl:

Reklama