Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Liga angielska. Mecz Manchesteru United z Liverpoolem przełożony z powodu kibicowskich protestów

Reklama

wt., 05/04/2021 - 15:55 -- MagdalenaL

Spotkanie 34. kolejki ligi angielskiej pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem zostało oficjalnie przełożone. Powodem takiej decyzji były dzisiejsze protesty kibiców drużyny z Old Trafford. Fani wtargnęli na murawę, a także zebrali się przed stadionem. Na ten moment, nie znamy nowej daty rozegrania meczu.

Mecze pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem od zawsze dostarczały kibicom wysokiej dawki emocji. To co wydarzyło się dziś (2 maja), z pewnością nie zaliczymy do wydarzeń, któremu towarzyszą same pozytywne odczucia. Spotkanie, które potocznie nazywane jest „Bitwą o Anglię” zostało oficjalnie przełożone z powodu protestów kibiców „Czerwonych Diabłów”, którzy zebrali się dziś przed stadionem Old Trafford, a także wtargnęli na jego murawę, wyrażając swoje niezadowolenie z zarządu klubu, a zwłaszcza jego właścicieli.

Na samym początku, wydawać by się mogło, że służbom porządkowym uda się sytuację bez problemu opanować, a mecz odbędzie się zgodnie z planem. Najpierw uzyskał on status opóźnionego, jednak późniejsze wydarzenia rozwiały wszelkie wątpliwości, a spotkanie trzeba było przełożyć na inny termin.

Kibice Manchesteru United bardzo tłumnie zebrali się przed stadionem swojej drużyny. W ruch poszły m.in. race, których odpalono bardzo wiele. Niektórzy kibice trzymali w rękach także transparenty, które swoją treścią mówiły o sprzeciwie wobec właścicieli klubu. Fani wspinali się też na bramki. Wcześniej, jeszcze przed wydarzeniami na Old Trafford, kibice mieli też blokować wejście do hotelu w Manchesterze, w którym przebywała drużyna.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn w tym sezonie Premier League, padł bezbramkowy remis. Nie znamy jeszcze nowego terminu rozegrania tego hitowego, angielskiego klasyka, jednakże powinien być on podany do wiadomości publicznej już w najbliższych godzinach, ze względu na małą ilość wolnych terminów do rozegrania meczu w tym sezonie Premier League.

Autor: 
Kamil Chruściel
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama