Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Lewandowski, Messi i Ronaldo w trójce najlepszych piłkarzy świata

Reklama

sob., 12/12/2020 - 20:06 -- MagdalenaL

Robert Lewandowski, Lionel Messi i Cristiano Ronaldo w ścisłej czołówce konkursu na najlepszego piłkarza roku FIFA.

Lewandowski w zeszłym sezonie zdobył 55 goli i pomógł Bayernowi zdobyć Ligę Mistrzów, tytuł mistrza Niemiec, puchar Niemiec i superpuchar Niemiec. Będzie próbował zostać pierwszym graczem od czasu Luki Modrića (2018 rok), który zdobył prestiżowe trofeum, a nie jest Messim lub Ronaldo, których rywalizacja trwa od 2008 roku. Blisko wielkiej dwójki w poprzednich latach była dwójka graczy Bayernu, którzy zajęli trzecie miejsce w plebiscycie, Franck Ribery w 2013 roku i bramkarz Manuel Neuer rok później.

W czołówce plebiscytu na najlepszą piłkarkę roku są Lucy Bronze, Wendie Renard z Lyonu i Pernille Harder z Wolfsburga. Lewandowski i Harder otrzymali nagrodę za najlepszego piłkarza Europy poprzedniego sezonu. W konkursie na najlepszego trenera są Hans Flick z Bayernu, Marcelo Bielsa z Leeds i Jurgen Klopp z Liverpoolu. O nagrodę najlepszego trenera żeńskiej piłki walczą Jean-Luc Vesseur z Lyonu, Emma Hayes z Chelsea i selekcjoner Holandii Sarina Wiegman. W plebiscycie FIFA najlepsi są wybierani przez selekcjonerów reprezentacji, kapitanów, media i kibiców.

Autor: 
Tłum. Hubert Domański
Polub Plportal.pl:

Reklama