Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Legia Warszawa odwołuje się od czerwonej kartki dla Jose Kante! I przedstawia zaskakujący film

Reklama

śr., 03/11/2020 - 13:51 -- moderator2

Legia Warszawa skierowała do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. odwołanie od czerwonej kartki dla Jose Kante. Wniosek ma zostać rozpatrzony w środę o godz. 15, a Legia domaga się anulowania zawieszenia swojego zawodnika. - Sędzia Przybył błędnie ocenił tę sytuację. Spodziewamy się uchylenia jego decyzji. Mamy przy tym pełną świadomość, że kluczowe w tym zakresie jest stanowisko kolegium sędziów PZPN – w przypadku potwierdzenia prawidłowości decyzji sędziego o wykluczeniu Jose przez ten organ PZPN, Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. nie będzie mogła uwzględnić naszego protestu - przyznał Jakub Laskowski, dyrektor ds. prawnych i administracji sportowej Legii Warszawa, w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu.

17055287085247961433-2.jpg

Sport.pl poprosił o komentarz w tej sprawie Zbigniew Przesmyckiego, szefa kolegium sędziów PZPN, ale ten odmówił recenzji pracy sędziego Jarosława Przybyła. 

Przypomnijmy, że Jose Kante dostał czerwoną kartkę za faul na Sebastianie Milewskim. Luca Marelli, były włoski sędzia, a obecnie ekspert, przyznał w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z "Super Expressu", że Kante zasłużył na żółtą kartkę, nie czerwoną. Podobnie jak Michał Listkiewicz, były sędzia i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Legia też jest takiego zdania, a argumentuje je tak: Zachowanie Kante wynikało jedynie z ferworu walki, ale nie było intencjonalne, gwałtowne czy agresywne. Spodziewam się uchylenia decyzji sędziego - zaznaczył Jakub Laskowski w specjalnym komunikacie.

Dyskusje i kontrowersje po faulu Kante dodatkowo podgrzał film, który Legia Warszawa opublikowała w swoich mediach społecznościowych. Są na nim wybrane sytuacje meczowe, które pokazują groźniejsze - zdaniem Legii - faule, które nie zostały ukarane czerwonymi kartkami. Przygotowane przez klub nagranie możecie zobaczyć tutaj:

Legia Warszawa skierowała do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. odwołanie od czerwonej kartki Jose Kante, którą napastnik został ukarany w meczu 26. kolejki Legia Warszawa - Piast Gliwice. #LegiaNews

Legia Warszawa przegrała z Piastem Gliwice 1:2 i nie odskoczyła rywalom w tabeli. Zespół Aleksandara Vukovicia ma jednak aż 8 punktów przewagi nad drugim Piastem i 9 nad trzecią Cracovią. Kolejny mecz Legia zagra na wyjeździe z Lechem Poznań - 14.03 o godz. 20 (spotkanie bez udziału publiczności).

 

Autor: 
Dominik Wardzichowski
Źródło: 

sport.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama