Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Kibice Legii gromkim chórem: " Mateusz, matole, twój rząd obalą kibole? Policja skapitulowała

Reklama

ndz., 03/14/2021 - 20:54 -- zzz

 

Polski rząd zamknął stadiony w imię walki z koronawirusem. Od października mecze piłkarskie (jak i wszystkich inne zawody sportowe) odbywają się przy pustych trybunach. Wcześniej takie rozwiązanie wprowadzono podczas wiosennego lockdownu.

 

Kibice piłkarscy od dłuższego czasu prowadzą akcję #OtwieraćStadiony. Wywieszają transparenty z takim hasłem, a na niektórych dodają jeszcze: „zamknąć rządzących”.

 Podczas sobotniego meczu swojego zespołu z Wartą Poznań (3:2) tłumnie zgromadzili się pod stadionem przy Łazienkowskiej 3.

Przez całe spotkanie dopingowali swoją drużynę, a także wykrzykiwali hasła w kierunku rządzących domagając się zaprzestania lockdownu i otwarcia stadionów. Odpalono także race.

W okolicy pojawiła się policja. W ich kierunku poleciały świece dymne i race, ale funkcjonariusze nie zdecydowali się interweniować.

Podczas całego wieczoru policjanci wylegitymowali prawie 500 osób. Wypisali całe 11 mandatów, głównie za alkohol i utarczki z mundurowymi. Ponadto skierowano 8 wniosków o ukaranie przez sądy i 7 notatek do sanepidu. Policja poinformowała, że analizuje monitoringi i nie wyklucza dalszych działań.

Środowiska kibicowskie coraz głośniej zwracają się przeciwko rządowi. Kiedyś ochoczo śpiewali hasło „Donald, matole, twój rząd obalą kibole”. Teraz przyśpiewka wróciła do łask z delikatną modyfikacją w postaci zmiany imienia? "Mateusz, matole, twój rząd obalą kibole”.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama