Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Jest nadzieja, że Ruch Chorzów przystąpi do rozgrywek

Reklama

czw., 08/01/2019 - 15:49 -- izabela.szkatula

W rozmowie z RMF.fm Marcin Waszczuk – wiceprezes Ruchu Chorzów przyznał, że klub jest bliżej niż dalej gry w trzeciej lidze. Kilkukrotni mistrzowie zmagają się z problemami finansowymi.

Problemy Ruchu Chorzów doprowadziły do strajku piłkarzy i pracowników, co zagroziło przystąpieniu do  rozgrywek. Klub wiosną zanotował trzeci spadek z rzędu. Grający niedawno w Ekstraklasie 14-krotny mistrz Polski wylądował w trzeciej lidze, jednak jego występ wciąż jest niepewny.

  Władze Ruchu prowadzą rozmowy ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej. Jak stwierdził Marcin Waszczuk – jest zadowolony z przebiegu negocjacji. Wyraził też nadzieję na pomoc ze strony organizacji.

Problemem jest m.in. tak zwany dług licencyjny. To około 800 tysięcy złotych różnego rodzaju zobowiązań, które klub musi spłacić, żeby przystąpić do rozgrywek. Jeżeli Związek zgodzi się przyznać licencję na pewnych warunkach, mimo zadłużenia klub weźmie w nich udział. Wiele wskazuje na to, iż chorzowianie rozpoczną rywalizację najwyżej od trzeciej kolejki. Dwa pierwsze mecze zostały już przełożone.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

Interia

Polub Plportal.pl:

Reklama