Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Gerard Pique: Neymar powinien wykonać ruch w kierunku Barcelony

Reklama

śr., 08/07/2019 - 13:47 -- izabela.szkatula

Gerard Pique, stoper Barcelony, nie ukrywa, że życzyłby sobie powrotu Neymara. - To geniusz. Byłbym zachwycony, gdyby znowu grał z nami - przyznał Katalończyk, który zasugerował też, by Brazylijczyk wykonał ruch w kierunku Barcy.

W Barcelonie nikt nie boi się już otwarcie mówić o transferze Neymara. W takich sytuacjach zwykle unikano mówienia o szczegółach czy trwających negocjacjach, jednak teraz sytuacja jest inna. Bo w trakcie konferencji prasowej w Miami Gerard Pique wysłał napastnikowi jasny sygnał: jeśli chcesz wrócić, musisz jasno zadeklarować to publicznie.
-  To trudna operacja. Neymar to piłkarz PSG, ale byłbym zachwycony, gdyby był z nami. Najpierw to on musi jednak zrobić krok do przodu i publicznie przemówić na temat tego, czego chce. My tylko czekamy na to, co się wydarzy, jednak Ney to piłkarski geniusz - powiedział Katalończyk, podkreślając przy okazji, że jest z Brazylijczykiem w stałym kontakcie. - Nie chcę jednak wynosić prywatnych rozmów na publiczny grunt - uciął obrońca.
Podczas konferencji prasowej Pique wbił też szpilkę Realowi Madryt, odnosząc się do obsesji związanej z Ligą Mistrzów. - W ostatnim roku wygraliśmy ligę i kibice nie byli zadowoleni. Trzeba na to inaczej patrzeć, bo mistrzostwo kraju zawsze jest głównym celem, to ono wyznacza, jak poszedł ci sezon. Zdobyliśmy tytuł w ośmiu z ostatnich jedenastu sezonów, to szalony wyczyn. Moglibyśmy porzucić ligę i Puchar Króla, skupiając się na europejskich pucharach, jak robi wiele innych hiszpańskich drużyn, ale nie chcemy grać w rosyjską ruletkę - powiedział obrońca.

Autor: 
JK
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama