Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Fatalna gra Polaków: Węgry - Polska na otwarcie eliminacji do MŚ

Reklama

pt., 03/26/2021 - 06:24 -- zzz

Koszmar "Biało-Czerwonych" trwał przez godzinę, zasłużenie przegrywali 0-2. Paulo Sousa dokonał trzech zmian i zwłaszcza Kamil Jóźwiak z Krzysztofem Piątkiem przyczynili się akcji ratunkowej. Piękną bramkę na wagę remisu zdobył Robert Lewandowski i z Puskas Areny przywozimy remis 3-3. Sousie nie udało się przełamać klątwy - w XXI wieku żaden selekcjoner Polski nie wygrał w debiucie.

- Kamil Glik musi przemyśleć i zaakceptować taktykę, jaką proponujemy. Na razie gra zbyt archaicznie, jest za daleko od rywala, obrona z nim w składzie cofa się zbyt głęboko - jak zapowiedział Paulo Sousa, tak zrobił. Odstawił najbardziej doświadczonego obrońcę ze składu, by wpuścić Michała Helika, który jeszcze jesienią biegał po boiskach Ekstraklasy w barwach Cracovii, a teraz występuje w Championship. Mało tego, wcześniej nie zagrał nie tylko w pierwszej reprezentacji, ale też w młodzieżowych.

 

Patrząc na wartości poszczególnych piłkarzy powinniśmy wygrać 3-0. Sam Robert Lewandowski ma wartość rynkową taką jak cały zespół węgierski. Sęk w tym, że piłka nożna to nie Formuła 1: masz więcej pieniędzy, to budujesz lepszy bolid i wyprzedzasz wszystkich. Tu trzeba zbudować zespół, opracować strategię, a Paulo Sousa miał na to wszystko raptem trzy treningi plus kilka odpraw taktycznych. Jego vis a vis - Marcowi Rossiemu w czerwcu miną trzy lata, odkąd układa klocki w ekipie naszych Bratanków.

Remis na wyjeździe z głównym konkurentem do walki o drugie miejsce nie jest zły, ale przecież Paulo Sousa zapowiadał walkę o wygranie grupy, natomiast Robert Lewandowski celował w minimum sześć punktów. By zrealizować ten plan, musielibyśmy pokonać nie tylko Andorę w niedzielę na stadionie Legii, ale też Anglię 31 marca na Wembley.  

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama