Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Euro 2020. Kto triumfuje w turnieju? Przeprowadzono analizę

Reklama

pon., 05/31/2021 - 21:54 -- MagdalenaL

Ekipa reprezentująca amerykański bank Goldman Sachs przeprowadziła wnikliwą analizę na temat tego, kto okaże się zwycięzcą tegorocznego turnieju Euro 2020. Podstawą analizy był model statystyczny, a przewidzianym triumfatorem została reprezentacja Belgii.

Przed każdą wielką piłkarską imprezą staramy się przewidywać i typować wydarzenia jakie będą miały miejsce podczas turniejów. Imprezy te dostarczają tak wiele emocji, że trudno jest przestać o nich myśleć w czasie ich trwania. Do wiadomości publicznej została podana informacja, że analitycy z Goldman Sachs, jednego z największych banków na świecie, oszacowali szanse poszczególnych reprezentacji na UEFA Euro 2020. Ich model analityczny opiera się na ilości bramek strzelonych przez te drużyny na podstawie danych prowadzonych od 1980 roku.

Wynikiem ich analizy jest zwycięstwo w turnieju reprezentacji Belgii, którzy 11 lipca w wielkim finale mają pokonać Włochów. Natomiast kadrami, które będą najzacieklej walczyć między sobą o prestiżowe trofeum są prócz Belgów i Włochów jeszcze Portugalczycy oraz Hiszpanie.

Goldman Sachs przedstawił analizę gry także dla Niemiec, Danii oraz Francji. Nasi zachodni sąsiedzi wyjdą ze swojej grupy, jednak ulegną w fazie pucharowej reprezentacji Anglii. Na Euro 2020 dobrze ma sobie poradzić Dania, która z pierwszego miejsca wyjdzie ze swojej grupy, by następnie przegrać z Portugalczykami. Broniący tytułu mistrzowskiego z 2016 roku Francuzi mogą nie mieć tak prostego zadania jak przed pięcioma laty, z racji na nieposiadanie statusu gospodarza.

Analitycy z Goldman Sachs oświadczyli, że trudno ocenić jak trafna może być ich analiza. Wiemy dobrze, jak nieprzewidywalnym i zaskakującym sportem jest piłka nożna.

UEFA Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca, rok po jego przełożeniu, spowodowanym przez pandemię choroby COVID-19.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama