Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Eliminacje MŚ 2022: Polacy jedną nogą w barażach

Reklama

śr., 10/13/2021 - 06:15 -- zzz

Albania – Polska 0-1, Anglia – Węgry 1-1. Te dwa wyniki oznaczają, że jesteśmy o krok od wywalczenia awansu do baraży. Niemal pewne jest, że pierwsze miejsce w grupie zajmą Anglicy. Tylko piłkarski kataklizm (porażka z Albanią lub z San Marino) mógłby pozbawić wicemistrzów Europy bezpośredniego awansu na mundial. Co musi się wydarzyć, aby reprezentacja Polski zagrała w barażach? Dzięki wygranej w dramatycznych okolicznościach w Tiranie, sytuacja jest dla nas komfortowa. Teoretycznie możemy nawet zająć pierwsze miejsce w grupie.

Dwa kluczowe mecze Polski
Po ośmiu kolejkach na prowadzeniu w tabeli grupy I eliminacji mistrzostw świata Katar 2022 znajdują się Anglicy. Wicemistrzowie Europy zgromadzili 20 punktów. Trzy punkty mniej mają Polacy, a pięć mniej - Albańczycy.

Klienci Wonga wiedzą, co to dobra oferta. A Ty? Weź pożyczkę w promocji z niskim RRSO 19,9%. Do 20 000 zł, na 48 niskich rat wonga.pl/regulamin-rrso
Do końca eliminacji pozostały dwie kolejki. Każdej z trzech czołowych drużyn należy doliczyć trzy punkty, gdyż Anglicy grają z San Marino, a Albańczycy i Polacy - z Andorą. To tylko piłka nożna i w teorii wszystko jest możliwe, jednak w praktyce nie należy spodziewać się, że w tych spotkaniach dojdzie do jakiejkolwiek sensacji.

Przy tym założeniu możemy uznać, że Anglia ma 23 punkty, Polska - 20, a Albania - 18. Do rozegrania pozostaną dwa kluczowe mecze. 12 listopada Anglia zagra z Albanią, a trzy dni później nasza reprezentacja podejmować będzie Węgrów.

Baraże do MŚ 2022. Wszystko w naszych nogach

Wariant pierwszy. Anglia nie przegrywa z Albanią, co oznacza, że bez względu na wynik meczu Polaków z Węgrami, to my zagramy w barażach.

Wariant drugi, oczywiście mniej prawdopodobny niż pierwszy. Anglia przegrywa na Wembley z Albanią, a to z kolei oznacza, że nadal jesteśmy w komfortowym położeniu, gdyż wszystko jest w naszych nogach. W tym wariancie w ostatnim meczu wystarczy, że zremisujemy z Węgrami na Stadionie Narodowym w Warszawie i to da nam promocję do baraży, gdyż bilans bramkowy mamy lepszy od Albanii. Natomiast w przypadku wygranej z Węgrami i sensacji na Wembley - możemy teoretycznie zająć pierwsze miejsce w grupie! W takiej sytuacji mielibyśmy tyle samo punktów, co Anglia i o pierwszym miejscu decydowałaby ogólna różnica goli (obecnie mamy o cztery gorszą). Gdybyśmy tych bramek nastrzelali Andorze i Węgrom dużo więcej niż Anglicy San Marino, to wyprzedzilibyśmy wicemistrzów Europy i zapewnilibyśmy sobie przepustkę do Kataru.

Jesteśmy zatem w bardzo komfortowej sytuacji. Wiele wskazuje na to, że już 12 listopada zapewnimy sobie udział w barażach, a jeśli Albania sprawiłaby sensację w Anglii, to sprawę awansu będziemy mogli rozstrzygnąć trzy dni później.

 

W najbardziej prawdopodobnym scenariuszu zajmiemy drugie miejsce w grupie I eliminacji MŚ, ale pamiętać należy o tym, że aby awansować na mundial w Katarze, trzeba jeszcze pokonać dwóch rywali w barażach, które odbędą się w marcu 2022 roku.

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

Polub Plportal.pl:

Reklama