Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Szydził z czternastoletniego Andersa – to koniec jego kariery

Reklama

czw., 01/28/2021 - 14:32 -- MagdalenaL

Anders Vejrgang, Duńczyk, który bezbłędnie wygrał 450 meczów z rzędu w FIFIE, jest kolejną wielką gwiazdą. Podczas jednego z meczów został wyszydzony przez Harry’ego Hesketha – który został zawieszony ze względu na użyte słownictwo. Brytyjska gwiazda zaapelowała, że kończy swoją karierę związaną z grą FIFA.

Według wielu osób, czternastoletni Anders Vejrgang jest najlepszym graczem gry FIFA, po odniesieniu sukcesu. Vejrgang wygrał 450 rozgrywek z rzędu, nie odnosząc ani jednej porażki. Nie może on jednak uczestniczyć w największych turniejach, w których wymagane jest skończenie 16 lat. Wiele innych gwiazd apelowało o zrobienie wyjątku w tym przypadku.

W grudniu zagrał mecz przeciwko brytyjskiej gwieździe FIFY – Harry’emu Heskethowi, który streamował rozgrywkę dla swoich oglądaczy. Podczas meczu przegrał kolosalnie, po czym wypowiedział nacechowane seksualnie komentarze w stronę matki czternastolatka, podaje brytyjska gazeta Metro.

Po wszystkim poczuł skruchę w związku z wypowiedzianymi słowami i opowiedział, że skontaktował się z Vejrgangiem, aby go przeprosić. Pomimo to twórca gry EA Sports zabronił mu przystępowania do nadchodzących turniejów.

„Nie usprawiedliwiajcie mnie”

– Wiem, że brytyjska publiczność pomyśli, że to był tylko głupi żart o mamie, że wszyscy to robią i teraz próbują mnie obronić. Nie usprawiedliwiajcie mnie. W końcu Anders ma tylko 14 lat, a mój komentarz był obrzydliwy. Proszę, żeby wraz z jego mamą mi wybaczyli, mówi Harry Hesketh w filmie na YouTube.

Po nałożeniu zawieszenia Hesketh informuje, że decyduje się na zakończenie swojej kariery jako profesjonalny gracz FIFY.

– To największe ryzyko, jakie podejmuję w swoim życiu. Nie będę grał już w drużynie. Zrywam trzyletni kontrakt – moje główne źródło utrzymania, mówi.

Hesketh zawarł kontrakt z brytyjską profesjonalną organizacją e-sportową Fnatic.

Autor: 
Sebastian Parkkila, Tłum. Marzena Mamuszka
Polub Plportal.pl:

Reklama