Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Paris Saint-Germain nie ma już „żadnych wymówek” w dążeniu do dominacji w Lidze Mistrzów

Reklama

pon., 08/16/2021 - 00:40 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: „Po podpisaniu kontraktu z Leo Messim Paris Saint-Germain nie ma już ‘żadnych wymówek’ w dążeniu do dominacji w Lidze Mistrzów”

Od czasów słynnego składu Realu Madryt „Galácticos” z 2000 roku, ani jeden klub nie mógł pochwalić się tak wieloma indywidualnymi talentami.

Budzące wiele emocji przejęcie Lionela Messiego przez Paris Saint-Germain – które bez wątpienia zostanie uznane za jedno z najbardziej szokujących w historii futbolu – zakończyło to, co i tak już było niesamowitym latem gromadzenia talentów.

Ale czy ta drużyna może dostarczyć organizacji Qatar Sports Investments (QSI), która kupiła PSG w 2011 roku, trofeum Ligi Mistrzów, którego właściciele najbardziej pragną, ale jak dotąd im umykało?

Przejście Messiego do PSG nie tylko zapewnia Katarowi kolejny powód do piłkarskiej dumy, ale – biorąc pod uwagę status Argentyńczyka jako jednego z najlepszych graczy wszech czasów – także znacznie przybliża klub i jego właścicieli do osiągnięcia swojego ostatecznego celu.

Pozyskanie wysoko ocenianego bramkarza Gianluigiego Donnarummy, wieloletniego przeciwnika Messiego Sergio Ramosa, Georginio Wijnalduma i Achrafa Hakimi – i dodanie ich do już i tak mocnego składu, który tworzą między innymi Neymar i Kylian Mbappé – oznacza, że ​​PSG bez wątpienia będzie zdecydowanym faworytem do zdominowania Ligi Mistrzów tego sezonu.

„Organizacja QSI kupiła PSG w 2011 roku, ponieważ jej członkowie chcieli zwiększyć szanse kraju przed ewentualnymi mistrzostwami świata” – powiedział CNN Sport Christian Nourry, założyciel Get French Football News.

„Mistrzostwa Świata nadchodzą, to dopiero w przyszłym roku, ale to, co wydarzyło się w ciągu tej dekady, to to, że widzieliśmy Al Thaniego, właściciela, który zakochał się w tym klubie, naprawdę bardzo się nim zainteresował” - dodał Nourry, odnosząc się do emira Kataru, szejka Tamima bin Hamada Al Thaniego.

Autor: 
tłum. Julia Barć
Polub Plportal.pl:

Reklama