Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Cristiano Ronaldo: Mama „zaatakowanego” chłopca odmawia spotkania się z piłkarzem

Reklama

wt., 04/19/2022 - 22:18 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: „Cristiano Ronaldo: Mama, której autystyczny syn został 'zaatakowany' przez piłkarza Manchester United odmawia spotkania się z nim”

Matka, która twierdzi, że jej 14-letni autystyczny syn został „zaatakowany” przez Cristiano Ronaldo, odmawia spotkania się z piłkarzem po tym, jak skontaktowali się z nią jego przedstawiciele.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu, w którym zawodnik Manchester United po porażce z Everton miał uderzyć telefonem młodego fana o ziemię. Matka, Sarah Kelly, przekazała, że przedstawiciel Ronaldo skontaktował się z nią i zaprosił ją i jej syna, Jake’a Hardinga na spotkanie z piłkarzem na Old Trafford po tym, jak nagranie z incydentu stało się viralem w Internecie. Pani Kelly nie jest jednak zainteresowana ofertą spotkania się z gwiazdą po tym jak twierdzi, że „rzucił” on telefonem Jake’a o ziemię. „Nie mam [mu] nic do powiedzenia”, przekazała Sky News. „Dlaczego miałabym jechać do Old Trafford? Dlaczego «niebieski» chciałby jechać [odwiedzić] «czerwonego?»”, dodała. Pani Kelly, z Upton w Merseyside, powiedziała, że Jake nagrywał piłkarza zmierzającego do tunelu, który wydawał się kuleć z powodu kontuzji nogi.

Przekazała, że Jake, który cierpi na autyzm nadal jest w szoku po tym co się stało: „Nie jest w stanie przetrawić rzeczy w taki sam sposób, w jaki mogłaby to zrobić osoba pełnosprawna”. Ronaldo wydał później oświadczenie na Instagramie, w którym oznajmił: „Nigdy nie jest łatwo radzić sobie z emocjami w trudnych momentach takich jak ten, z którym mamy do czynienia. Niemniej jednak zawsze musimy być cierpliwi i pełni szacunku, by dawać przykład wszystkim młodym ludziom, którzy kochają tę piękną grę”. „Chciałbym przeprosić za moje zachowanie, i jeśli to możliwe, zaprosić tego kibica do obejrzenia meczu na Old Trafford w ramach zasad fair-play i sportowej postawy”. Pani Kelly nie była jednak pod wrażeniem.

„Jeżeli Ronaldo byłby uczciwy, to moim zdaniem powinien był odwrócić się w momencie incydentu, podnieść telefon Jake’a i przeprosić”, stwierdziła. „To było dla mnie najbardziej komiczne: «sportowa postawa». Jeśli jesteś w stanie zrobić to czternastolatkowi, to w ogóle nie jest sportowa postawa”.

Jake jest fanem Evertonu, a sobotni mecz Premier League był jego pierwszą wycieczką na Goodison Park z mamą. Pani Kelly mówi, że spotkanie z „wielką gwiazdą” miało uczynić ten dzień wyjątkowym. „Bardzo chciałby wrócić do Evertonu, ale nie chciałby siedzieć tam, gdzie się to stało, ma z tym złe wspomnienia”. Pani Kelly stwierdziła, że Everton zachował się „wspaniale” i zaoferował bilety dla chłopca, gdy tylko będzie on gotowy wrócić na stadion. Jednak po tym jak opowiedziała o przeżyciach swojego syna, powiedziała, że zalewała się łzami przez obelgi otrzymane w Internecie: „Zostałam wyzwana w różny sposób…głównie przez fanów United”. Rodzina czeka teraz na informacje od policji, jak sprawa się potoczy.

„Czekam na oficera łącznikowego, który przyjedzie do nas w tym tygodniu, aby omówić tę sprawę, potem zobaczymy co dalej”, powiedziała. Rzecznik prasowy policji Merseyside przekazał: „Po incydencie, który miał miejsce w Goodison Park w sobotę 9 kwietnia, współpracujemy z klubem Everton i jesteśmy w kontakcie z rodziną chłopca. W sprawie tej prowadzone jest dochodzenie i zbierane są informacje. Nadal prowadzimy śledztwo”.

„Każdy, kto posiada informacje na temat tego zdarzenia, proszony jest o kontakt z biurem mediów społecznościowych policji Merseyside za pośrednictwem Twittera @MerPolCC lub centrum kontaktowego policji Merseyside na Facebooku, podając numer referencyjny 22000243890".

Autor: 
Becky Cotterill / tłum. Barbara Błażkiewicz
Polub Plportal.pl:

Reklama