Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

NBA. Los Angeles Lakers znów przegrywają. LeBron James ponownie kontuzjowany

wt., 05/04/2021 - 16:38 -- MagdalenaL

Mistrzowie NBA z zeszłego sezonu ulegli we własnej hali Staples Center drużynie Toronto Raptors 121:114 w niedzielnym starciu. Oprócz kolejnej porażki, niepokojącą informacją dla Lakers jest utrata absolutnego lidera zespołu LeBrona Jamesa, który w czwartej kwarcie opuścił parkiet, po tym jak zaczął odczuwać ból kostki. Prawdopodobnie doszło do odnowienia się kontuzji, przez którą James nie grał przez sześć tygodni.

W ostatnim czasie, fanatycy Los Angeles Lakers nie mają żadnych powodów do radości. Ich drużyna zdecydowanie zawodzi, a porażka z zespołem z Kanady była ich szóstą w przeciągu ostatnich siedmiu meczów, a trzecią z rzędu.

Zawodnicy Toronto Raptors zaimponowali w drugiej kwarcie tego pojedynku, kiedy to zdobyli 40 punktów, a ich rywale jedynie 21, co dało im znaczną przewagę i pozwoliło na ostateczny triumf. Najskuteczniejsi okazali się Kyle Lowry oraz Pascal Siakam, którzy zdobyli odpowiednio 37 oraz 39 punktów. W drużynie Lakers, na uznanie zasłużyli sobie kontuzjowany LeBron James, który rzucił 19 punktów, zaliczył 6 asyst i zebrał 7 piłek, Andre Drummond – 19 punktów i 11 zbiórek, oraz Kyle Kuzma, który zdobył 24 punkty.

Bardziej niepokojącym jest fakt, iż LeBron James po raz kolejny wypada z gry. W czwartej kwarcie meczu z Raptors lider „Jeziorowców” był zmuszony opuścić parkiet z powodu nawrotu bólu w prawej kostce. Są to o tyle pechowe okoliczności, że był to dopiero drugi mecz Jamesa zaraz po powrocie do gry po przebytej kontuzji, przez którą nie był dostępny w składzie przez sześć długich tygodni. „Wiedziałem, że nie wrócę na sto procent. To niemożliwe. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek wrócił na ten poziom.” – powiedział LeBron James w wywiadzie dla ESPN po pierwszym meczu, na który wrócił po kontuzji.

Na ten moment, Los Angeles Lakers mają w swoim dorobku 36 zwycięstw i 28 porażek, co pozwala im na okupowanie 5. miejsca w Konferencji Zachodniej. Toronto Raptors walczą o miejsca premiowane awansem do fazy play-off, jednak aktualnie znajdują się na 11. miejscu z 27 wygranymi oraz 38 porażkami. Lakers swoje kolejne spotkanie rozegrają z Denver Nuggets w poniedziałek, natomiast Raptors we wtorek podejmą drugi zespół z Los Angeles – Clippers.