Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska Europejskie: Polacy o krok od medalu

Reklama

śr., 06/26/2019 - 14:45 -- izabela.szkatula

Reprezentacja Polski przegrała w meczu o brązowy medal z Białorusią 15:21 . Wcześniej w półfinale Polacy ulegli Rosjanom 13:17.

Biało-Czerwoni nie imponowali skutecznością i od początku spotkania dali rywalom uciec na dwa punkty. W połowie meczu przewaga Białorusi wzrosła do czterech punktów. W końcówce nasi koszykarze próbowali zaryzykować i odrobić straty, ale niestety nieskutecznie i przeciwnicy wygrali 21:15.
W fazie grupowej Polacy wygrali w piątek z Rumunią 21:9, zaś w sobotę ulegli Serbii 14:20 i pokonali Andorę 21:12. Rosjanie wygrali w ćwierćfinale z Czechami 20:15.
W Mińsku Polacy występują w składzie: Maciej Adamkiewicz (Ogniwo Szczecin), Mariusz Konopatzki (Legia Warszawa), Wojciech Pisarczyk (Pogoń Prudnik) i Michał Wojtyński (KK Warszawa).
To druga drużyna Polski, ponieważ pierwsza, najsilniejsza czwórka występowała do niedzieli w mistrzostwach świata w Amsterdamie. Biało-czerwoni zajęli tam trzecie miejsce, wygrywając w meczu o brąz z Serbią 18:15.

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama