Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Znamy rywali Legii i Śląska w Europie

Reklama

wt., 06/15/2021 - 23:27 -- MagdalenaL

Zdjęcie: snl.no

Podczas gdy oczy niemal wszystkich kibiców europejskiej piłki są obecnie zwrócone ku EURO 2020, dziś w siedzibie UEFA odbyło się losowanie I rundy eliminacji europejskich pucharów.

Z perspektywy polskich kibiców najbardziej interesujące było poznanie układu par Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji, bowiem w puli obu rozgrywek mieliśmy po jednym przedstawicielu.

Po godzinie 12 rozlosowano zespoły występujące w Lidze Mistrzów, gdzie czekaliśmy na przeciwnika Legii Warszawa. Mistrz Polski był ekipą rozstawioną, a po podziale na grupy okazało się, że trafi na kogoś z czwórki: Bodo/Glimt (Norwegia), CS Fola Esch (Luksemburg), FC Ryga (Łotwa) i Shamrock Rovers (Irlandia). Los nie był zbyt łaskawy, bowiem przydzielił „Wojskowym” mistrza Norwegii, aktualnego lidera tamtejszej ligi. Mecze polsko-norweskiej rywalizacji odbędą się w 6/7 lipca i 13/14 lipca.

Jeśli Legia okaże się lepsza od ekipy z Eliteserien, to przejdzie do II rundy eliminacji LM. Tam również będzie rozstawiona, ale rywale będą już bardziej wymagający. Natomiast jeśli zespół Czesława Michniewicza odpadnie z Bodo/Glimt, to zagra w II rundzie eliminacji Ligi Europy.

Nieco później, bo dopiero około 13:30, swojego rywala poznał drugi z polskich klubów w dzisiejszym losowaniu, czyli Śląsk Wrocław. Na początku został on przydzielony do grupy piątej, stąd było wiadomo, że przyjdzie im się zmierzyć z kimś z grona: FK RFS (Łotwa), Larne FC (Irlandia Północna), Paide Linnameeskond (Estonia), Sligo Rovers (Irlandia). Wrocławianie byli rozstawieni, stąd rywala można było uznać za teoretycznie słabszego.

Drużyna Jacka Magiery wylosowała Estończyków. Spotkania dwumeczu zostaną rozegrane 8 oraz 15 lipca, a zwycięzca przejdzie do II rundy eliminacji Ligi Konferencji. Przegrany kończy swoją przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2021/22.

Poza Legią i Śląskiem Ekstraklasę w Europie będą reprezentować też Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin. Jednak obie te drużyny dołączą do gry dopiero od II rundy eliminacji Ligi Konferencji, stąd muszą jeszcze poczekać na swoich oponentów – losowanie odbędzie się 16 czerwca.

Autor: 
Hubert Rybkowski
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama