Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Trener Ricardo Sa Pinto zwolniony z Legii

Reklama

wt., 04/02/2019 - 07:00 -- zzz

Portugalczyk nie poprowadzi już zespołu w najbliższym meczu. Jego obowiązki przejmie Aleksandar Vuković. 

 

Legia pod wodzą Ricardo Sa Pinto - delikatnie mówiąc - nie zachwycała. W grze "wojskowych" nie było stylu, powtarzalności, ani schematów. Portugalczyk słynął z twardej ręki: w mediach pojawiały się na przykład informacje na temat kar finansowych dla zawodników za nieodbieranie telefonu czy wyjazdy poza miasto.

Jednak jak widać takie metody nie przyniosły oczekiwanych skutków, czyli dobrej gry. Dlatego klub zdecydował się - mimo ważnego kontraktu - zakończyć współpracę z Ricardo Sa Pinto.

Ricardo Sa Pinto poprowadził Legię w 28 meczach. W 18 z nich stołeczni piłkarze wygrywali, a w 6 z boiska schodzili pokonani.

- Formuła się wyczerpała - zupełnie. I podobnie jak przypadku Adama Nawałki szatnia Legii Warszawa nie do końca Sa Pinto akceptuje. Jest w zespole reżim, a piłkarz oczywiście nie lubi, gdy zbyt wiele jest mu narzucane - mówi dziennikarz sportowy Super Expressu, Przemysła Ofiara.

Autor: 
zzz
Źródło: 

eska

Polub Plportal.pl:

Reklama