Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Super Cup: ponowne restrykcje wobec Saudyjek

Reklama

sob., 01/05/2019 - 00:21 -- koscielniakk

Mecz o piłkarski Superpuchar Włoch pomiędzy mistrzem Juventus Turyn a finalistą krajowego Pucharu AC Milan odbędzie się w Rijadzie, ale Saudyjki nie mogą kupować pojedynczych wejściówek.

 

W ubiegłym roku Arabia Saudyjska złagodziła ostry nakaz rozdziału płci, umożliwiając tym samym kobietom (po raz pierwszy w historii) przyjście na stadion bez asysty mężczyzny.

Decyzja o zakazie samodzielnego wejścia na stadion, na którym rozgrywane będą mecze włoskiego Super Cup, wywołała wśród Włochów ostre reakcje. Podczas sprzedaży wejściówek wyszły na jaw ponowne restrykcje wobec Saudyjek.

Jak podał do wiadomości zarząd włoskiej ligi piłkarskiej, mecz pomiędzy mistrzem Juventus Turyn a finalistą krajowego Pucharu AC Milan będzie rozegrany 16 stycznia na Stadionie Króla Abdullaha w Rijadzie, ale Saudyjkom zezwolono na zakup biletów wyłącznie na „miejsca rodzinne”. Mężczyźni, oczywiście, będą mogli kupować pojedyncze wejściówki.

"To bardzo smutne, że włoski Super Cup odbywa się w kraju, w którym kobiety nie mogą same przyjść na stadion, bez asysty mężczyzny", powiedział minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini, wielki fan Milanu, który rzadko opuszcza mecze swojej ulubionej drużyny. „Na taki mecz jednak nie pójdę”, dodał.

 

`Jawna dyskryminacja`

Podsekretarz stanu przy prezydium rządu, odpowiedzialny za sprawy równouprawnienia, Vincenzo Spadafora wyznał, że jest "głęboko rozczarowany”, i że "karygodnym jest iż włoska piłka nożna przymyka oko na tę jawną dyskryminację”.

Przewodniczący Ligi Serii A (elitarna klasa włoskiej piłki nożnej) Gaetano Miccichè powiedział natomiast, że już sama obecność Saudyjek na stadionie będzie `historycznym wydarzeniem`.

 "Zapisze się w historii naszego Super Cup. Będziemy pamiętać, że było to prawdziwe międzynarodowe współzawodnictwo, które mogło być oglądane przez Saudyjki na stadionie”.

Arabia Saudyjska znana ze stosowania wobec kobiet ostrych restrykcji, w ubiegłym roku złagodziła kilkudziesięcioletnią zasadę separacji płci i po raz pierwszy w historii kraju umożliwiła kobietom wejście na stadiony sportowe.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Polub Plportal.pl:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:
3 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama