Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek ogłosił powołania do kadry

Reklama

pon., 11/05/2018 - 16:40 -- koscielniakk

Selekcjoner Jerzy Brzęczek podał listę zawodników powołanych do reprezentacji Polski na mecze z Czechami i Portugalią. Niespodziewanie w kadrze znaleźli się obrońca Hubert Matynia i napastnik Adam Buksa, obaj z Pogoni Szczecin.

 

 

 

Polska kadra najbliższe mecze rozegra w Gdańsku (15 listopada towarzysko z Czechami) oraz w Guimaraes (20 listopada z Portugalią w Lidze Narodów). 

Jerzy Brzęczek kilka dni temu zapowiedział, że nie należy się spodziewać wśród powołanych żadnych nowych nazwisk, a tymczasem zaskoczył wszystkich, stawiając na dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin 23-letniego Matynię i 22-letniego Buksę.

Selekcjoner tym razem pominął Karola Linetty'ego, Rafała Kurzawę i Arkadiusza Recę, a nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Macieja Makuszewskiego. Trener nie zdecydował się na wysyłanie powołań do piłkarzy z kadry olimpijskiej. W tym samym czasie zespół Czesława Michniewicza zagra baraże o awans na ME U-21 z Portugalią.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 12 listopada w Sopocie.

 

Lista powołanych przez Jerzego Brzęczka na mecze z Czechami i Portugalią:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Hubert Matynia, Paweł Olkowski, Rafał Pietrzak.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jacek Góralski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Damian Szymański, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

 

 

Autor: 
------------
Źródło: 

Interia

Polub Plportal.pl:

Reklama