Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Poznaliśmy rywali Pogoni i Rakowa w Lidze Konferencji

Reklama

śr., 06/16/2021 - 15:00 -- MagdalenaL

zdjęcie: Wikimedia Commons

Ciąg dalszy przygód polskich klubów w Europie. Dziś dowiedzieliśmy się, z kim przyjdzie zmierzyć się Pogoni Szczecin i Rakowowi Częstochowa, ale wiemy też więcej o potencjalnych rywalach Legii Warszawa i Śląska Wrocław w dalszych rundach eliminacji.

W samo południe odbyło się losowanie II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Brała w nim udział Legia Warszawa, która ledwie wczoraj poznała rywala w I rundzie. Jeśli warszawianom uda się pokonać norweski Bodo/Glimt, to zagrają z triumfatorem dwumeczu Flora Tallin (Estonia)/Hibernians FC (Malta). Wtedy pierwszy mecz zostanie rozegrany 20 lub 21 lipca na boisku w Warszawie, a rewanż odbędzie się 27 lub 28 lipca na terenie rywala.

Około godziny 13.30 rozpoczęło się losowanie eliminacji Ligi Konferencji. Na pierwszy ogień poszła ścieżka mistrzowska, czyli taka, gdzie trafią zespoły wyeliminowane po pierwszej rundzie Ligi Mistrzów. Tu ponownie pojawiła się Legia Warszawa, która w przypadku odpadnięcia z Bodo/Glimt, zagra z przegranym dwumeczu Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)/Valur (Islandia).

Następnie rozlosowano ścieżkę główną. Tam mieliśmy aż trzech przedstawicieli PKO BP Ekstraklasy, a jako pierwsza swojego oponenta poznała Pogoń Szczecin – los przydzielił jej chorwacki NK Osijek. Chwilę później przyszedł czas na rywala Rakowa, którym będzie zwycięzca dwumeczu Suduva (Litwa)/Valmiera (Łotwa), a Śląsk Wrocław, w przypadku ogrania estońskich rywali z I rundy, zagra z lepszym z pary FC Fehervar (Węgry)/Ararat Erewań (Armenia).

Mecze II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji zostaną rozegrane 22 i 29 lipca. Wszystkie polskie zespoły, w tym Legia gdyby odpadła w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, najpierw zagrają na wyjeździe. Wyjątkiem jest Pogoń Szczecin, która w pierwszym meczu podejmie Osijek u siebie, a rewanż odbędzie się w Chorwacji.

Autor: 
Hubert Rybkowski
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama