Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Marcin Kamiński najnowszym wzmocnieniem Schalke 04 Gelsenkirchen

Reklama

wt., 06/01/2021 - 12:00 -- MagdalenaL

                                                   Zdjęcie: Wikimedia Commons

 

Marcin Kamiński najnowszym wzmocnieniem Schalke 04 Gelsenkirchen.

Polski obrońca Marcin Kamiński, będący dotychczas zawodnikiem VfB Stuttgart, dołączył do drużyny spadkowicza z Bundesligi – Schalke 04 Gelsenkirchen.

Z zespołem z Zagłębia Ruhry już od długiego czasu nie dzieje się najlepiej. Schalke z hukiem spadło do drugiej Bundesligi wygrywając zaledwie trzy spotkania w całej ligowej kampanii. Klub przechodzi ogromny kryzys i ciężko jest tą sytuację nazwać inaczej. Napięta atmosfera w szatni, atak kiboli na piłkarzy, czy sama w sobie ta niechlubna liczba 24 porażek w lidze, świadczy jak źle się dzieje w Gelsenkirchen.

Aby klub mógł myśleć o powrocie do niemieckiej elity, muszą być poczynione ogromne zmiany, przede wszystkim kadrowe. Już teraz Schalke sfinalizowało transfer byłego reprezentanta Polski. Marcin Kamiński dołączył do zespołu jako nadzieja na pomoc w wybudowaniu drogi powrotnej do najwyższej klasy rozgrywkowej. 29-letni obrońca był dotychczas zawodnikiem VfB Stuttgart, jednak od wielu miesięcy zmagał się z kontuzjami, które uniemożliwiły mu regularną grę. Po tak długim czasie Polak nie miał co liczyć na powrót do podstawowego składu. Po wypełnieniu kontraktu z klubem ze Stuttgartu, z jego statusu wolnego zawodnika skorzystała drużyna Schalke. Kamiński podpisał dwuletnią umowę i na Veltins-Arena będzie występował do czerwca 2023 roku.

Schalke swoje matematyczne szanse na utrzymanie się w Bundeslidze straciło już w kwietniu. Zespół „Die Koenigsblauen” po raz pierwszy od 30 lat zagra na niższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama