Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Lionel Messi debiutuje w Paris Saint-Germain, ale gwiazdą jest Kylian Mbappé

Reklama

wt., 08/31/2021 - 20:24 -- MagdalenaL

                                  Zdjęcie: FRANCK FIFE / AFP / VIA GETTY IMAGES

 

Lionel Messi zadebiutował w niedzielę w Paris Saint-Germain, wchodząc jako rezerwowy w drugiej połowie za starego przyjaciela Neymara w meczu Ligue 1 wygranym 2:0 z drużyną z Reims.

Jednak to Kylian Mbappé skradł show w wyjątkowy wieczór Messiego, strzelając oba gole i tym samym kontynuując doskonały początek sezonu dla PSG.

Przyszłość francuskiej gwiazdy była przedmiotem intensywnej analizy w ostatnich tygodniach, a Real Madryt podobno złożył dwie oddzielne oferty o wartości przekraczającej 180 milionów dolarów, aby spróbować nagrodzić 22-latka z dala od Paryża.

Podobno obydwie oferty zostały odrzucone przez PSG, chociaż dyrektor sportowy klubu Leonardo przyznał w zeszłym tygodniu, że Mbappé chce odejść.

„Nasz prezes i Leonardo mówią jasno: Mbappé jest tu z nami” – powiedział po niedzielnym meczu trener Mauricio Pochettino. „Bardzo się cieszę, że go mam. Jest darem”.

Nie grając od finału Copa America, który odbył się w lipcu, Messi opuścił dwa pierwsze mecze od czasu dołączenia do PSG, ponieważ stopniowo pracuje nad powrotem do pełnej sprawności.

66 minut zajęło Pochettino by wprowadzić go przeciwko Reims, doprowadzając tłum podróżujących fanów PSG do szaleństwa, gdy Messi po raz pierwszy w swojej karierze w końcu wszedł na boisko w koszulce innej niż Barcelony.

Były krótkie przebłyski błyskotliwości, do której fani przyzwyczaili się, oglądając Messiego przez lata, ale może minąć trochę czasu, zanim nabierze prędkości i zaśpiewa ten sam hymn, co jego koledzy z drużyny.

„W tej chwili jest to trudne, ponieważ nasi zawodnicy są na różnych poziomach sprawności” – powiedział Pochettino po meczu. „On [Messi] był bardzo dobry od momentu wejścia na boisko”.

„Za każdym razem, gdy dotknął piłki, uspokajał całą drużynę. To ważne nawet dla Lionela Messiego, aby wygrać w swoim debiucie”.

„Potrafi promieniować optymizmem i energią, które każdy może poczuć i które mogą mieć pozytywny wpływ na innych graczy”.

Autor: 
Matias Grez, Tłumaczyła: Julia Barć
Polub Plportal.pl:

Reklama