Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Ligue 1. Mauricio Pochettino poprosił o rozwiązanie jego kontraktu

Reklama

wt., 06/01/2021 - 11:39 -- MagdalenaL

                                                Zdjęcie: Wikimedia Commons

 

Ligue 1. Mauricio Pochettino poprosił o rozwiązanie jego kontraktu.

Szkoleniowiec PSG Mauricio Pochettino poinformował klub o chęci opuszczenia go przed wypełnieniem swojego kontraktu. Powodem mają być nie najlepsze relacje Argentyńczyka z dyrektorem sportowym klubu.

Maurico Pochettino ledwo co dołączył do Paris-Saint Germain, a już wyraził chęć opuszczenia klubu ze stolicy Francji. Argentyński szkoleniowiec delikatnie mówiąc nie zachwycił swoimi poczynaniami. Klub został zrzucony z mistrzowskiego tronu przez Lille, a także odpadł w półfinale z Ligi Mistrzów. Jedynym osiągnieciem Pochettino w PSG było wygranie krajowego pucharu, który nie jest największym marzeniem sympatyków zespołu z Parc des Princes.

Nieoficjalne informacje donoszą, że powodem przedwczesnego odejścia Argentyńczyka z PSG mają być napięte relacje z dyrektorem sportowym klubu Leonardo. Podobny problem miał mieć obecny menedżer Chelsea, świeżo upieczony triumfator w piłkarskiej Lidze Mistrzów Thomas Tuchel.

Pochettino jest wymieniany jako kandydat do objęcia posady szkoleniowca w jego byłym pracodawcy – Tottenhamie Hotspur. Argentyńczyk prowadził Koguty w latach 2014-2019, a w swoim ostatnim sezonie dotarł nawet do finału Ligi Mistrzów.

Po odejściu Zinedine’a Zidane’a również Real Madryt szuka nowego szkoleniowca. Nazwisko Pochettino przewijało się także i w tej kwestii, jednak znakomita większość fanów i ekspertów widzi Argentyńczyka zaliczającego swój powrót na Tottenham Hotspur Stadium.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama