Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Ligue 1. FC Nantes utrzymane. Jest debiutant we francuskiej elicie

wt., 06/01/2021 - 10:45 -- MagdalenaL

Ligue 1. FC Nantes utrzymane. Jest debiutant we francuskiej elicie.

Zespół FC Nantes zdołał utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. W Ligue 1 od przyszłego sezonu wystąpi debiutująca we francuskiej Ekstraklasie drużyna Clermont Foot 63 oraz Troyes.

Pełen emocji sezon francuskiej Ligue 1 już zakończony, jednak mogliśmy jeszcze oglądać potyczkę o awans lub spadek z elity. Mierzyły się w niej FC Nantes, które w minionym sezonie zajęło 18. miejsce, oraz Tuluza, która zajmując 3. miejsce w Ligue 2, zapewniła sobie miejsce w barażowej walce o awans.

Pierwsze spotkanie zwyciężyła ekipa z Nantes, która okazała się lepsza od rywala na wyjeździe wynikiem 1:2. Wynik już w 10. Minucie otworzył Ludovic Blas, wyprowadzając Nantes na prowadzenie. Drużyna grająca w żółtych strojach nie cieszyła się z niego długo, albowiem już 8 minut później Deiver Machado doprowadził do wyrównania. Trzecia i ostatnia bramka tego wieczoru padła jeszcze w pierwszej połowie, a była ona autorstwa Randala Kolo, który w 22. Minucie spotkania ustalił wynik na 1:2 dla FC Nantes. Rezultat ten był jednak spokojnie do nadrobienia przez piłkarzy trenera Garande’a.

W drugim meczu lepsi okazali się gracze Tuluzy, jednak to nie wystarczyło by mogli cieszyć się awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Mecz zakończył się wynikiem 0:1, ale to zespół z Nantes był w lepszej sytuacji po poprzednim spotkaniu, ponieważ zdobył więcej bramek na wyjeździe. Ostatecznie gol Vakouna Bayo nic nie dał i to Nantes mogło świętować utrzymanie się we francuskiej elicie.