Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Liga Europy. Atak na kibiców Manchesteru United w Gdańsku

Reklama

pon., 05/31/2021 - 23:22 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Wikimedia Commons

We wtorkowy wieczór, przed finałem piłkarskiej Ligi Europy, spędzający czas przed meczem kibice Manchesteru United zostali zaatakowani przez pseudokibiców Lechii Gdańsk w lokalu na Starym Mieście. Napastnicy zdewastowali restauracje i przegonili fanów angielskiej drużyny.

Tego wtorkowego wieczoru, angielscy fani Manchesteru United z pewnością długo nie zapomną. Są jednymi z nielicznych osób, którym uda się zobaczyć ukochaną drużynę na żywo, z poziomu trybun w meczu o trofeum piłkarskiej Ligi Europy. Jak to często bywa, miłość do zespołu jest na tyle silna, że pojedzie się za nią dosłownie wszędzie. Tegoroczny finał tych rozgrywek odbędzie się właśnie na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Sympatycy wielokrotnego mistrza Anglii przylecieli więc dzień wcześniej do stolicy Pomorza.

Spędzając czas w jednych z gdańskich restauracji, stali się ofiarami nieoczekiwanej napaści. Około godziny 22 pod lokalem pojawili się kibole miejscowej Lechii, którzy – jak relacjonuje jeden z kibiców Czerwonych Diabłów – rzucili się na nich z pięściami. „W ruch poszło szkło. Nie wiedziałem, co się dzieje. Dostałem jakimś odłamkiem. Siedzieliśmy spokojnie. Nie umiem zebrać myśli. To był moment”. – mówił jeden z fanatyków angielskiej drużyny w wywiadzie dla jednej z gazet.

Do sieci trafił film, na którym widać moment ataku kiboli na restauracyjny ogródek. Możemy też na jego podstawie stwierdzić, że wszyscy sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Dotychczas nie ma wiedzy na temat, czy któryś z napastników jest ścigany.

Finał piłkarskiej Ligi Europy odbędzie się w środę 26 maja o godzinie 21 na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Hiszpańska drużyna Villarrealu podejmować będzie właśnie angielskiego Manchesteru United.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama