Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Legia Mistrzem Polski

sob., 07/18/2020 - 23:29 -- admintv

Po udanym meczu z Cracovią, Legia zagwarantowała sobie mistrzostwo Polski. Prowadzą z przewagą 11 punktów nad drugim w tabeli Lechem Poznań. Ta sama różnica punktowa dzieli Legię z Piastem Gliwice, który zajmuje 3 pozycję.

Warszawiacy już wielokrotnie zdobywali mistrzostwo Polski. Nie udało im się to w zeszłym roku, gdzie wspaniały sezon rozgrywał Piast, jednak tym razem, to znów Legioniści są górą.

Mecz, który zadecydował o wszystkim

11 Lipca Legia zmierzyła się z Cracovią. Mecz obfitował w różnego rodzaju akcje, ale to Warszawiacy częściej byli w posiadaniu piłki. Piłkarze obu drużyn spotkali się na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, gdzie na trybunach zawitali jedynie kibice ze stolicy. W ramach zachowania bezpieczeństwa, na widowni nie mogli zasiąść krakowscy szalikowcy. Legia, grająca na swoim terenie, wśród swoich kibiców, nie miała żadnych skrupułów, aby osiągnąć upragniony cel, jakim było mistrzostwo. Tak też się stało. W Warszawie, z wygranej cieszyli się Legioniści, którzy wygrali z Cracovią 2:0. Strzelcem pierwszej bramki był Tomas Pekhart, który do siatki przeciwnika trafił w 23 minucie spotkania, natomiast drugi gol to zasługa Waleriana Gwilii, który za sprawą celnego strzału w 75 minucie meczu, przesądził o wyniku rywalizacji. Krakowiacy również mieli swoje akcje, jednak żadna z nich nie okazała się na tyle skuteczna, by w istocie zagrozić bramce Radosława Cierzniaka.

Niezwykle zmienna jest forma polskich klubów piłkarskich. 7 Lipca odbyły się półfinały Pucharu Polski, w której mierzyły się ze sobą Cracovia i Legia oraz Lech Poznań i Lechia Gdańsk. Cracovia, grająca przed własną publicznością, zdołała ośmieszyć klub z Warszawy, wygrywając z nim aż 3:0. Pierwsze trafienie mogliśmy obserwować już w 5 minucie spotkania, za sprawą celnego uderzenia Mateusza Wdowiaka, który w 82 minucie, strzelił także drugą bramkę. Do siatki rywala w 14 minucie trafił również Michał Helik. Ostatecznie wynik był korzystny dla Cracovii, która zdeklasowała Legię i zapewniła sobie finałowe starcie w rozgrywkach.

Być może na losy spotkania wpływa środowisko, w którym znajdują się piłkarze. Mecz decydujący o losach Legii, rozegrał się w stolicy, przy udziale warszawskiej publiczności. Niektórzy twierdzą, że w tym wypadku, wynik nie mógł być inny. Ostatni zwycięski mecz, zapewnił Warszawie 14 tytuł Mistrzów Polski w historii.

Dzięki wygranej nad Cracovią, Legioniści zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli, a co za tym idzie, powalczą także o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do tej pory, ich zmagania na arenie międzynarodowej, nie przynosiły zamierzonych rezultatów. Ostatnim razem rozegrali spotkania w fazie grupowej w 2016 roku, niestety na tym zakończyli swój udział w turnieju.