Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Kulisy zerwania umowy sponsorskiej Nike i Neymara. Jak było naprawdę?

Reklama

pon., 05/31/2021 - 23:10 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Getty Images

Po długim czasie wyszło na jaw, dlaczego firma Nike zerwała kontrakt z gwiazdą PSG – Neymarem. Powodem miały być problemy z prawem Brazylijczyka.

Neymar da Silva Santos Junior od samego początku swojej kariery, jawił się jako barwna postać w piłkarskim świecie. Wielka rozpoznawalność, reklama wielu znanych firm, sztuczki techniczne, które powtórzyć potrafi niewielu, czy niesamowita boiskowa inteligencja. Lecz to złote dziecko brazylijskiego futbolu posiada także swoje mroczniejsze oblicze.

Neymar jeszcze jako bardzo młody zawodnik podpisał umowę sponsorską z amerykańską firmą Nike, która widząc, jak wielki potencjał drzemie w tym niewielkiej postury chłopaku z przedmieść Sao Paulo, od razu przygarnęła go pod swoje skrzydła i nie wypuściła aż do sierpnia minionego roku.

Wielu kibiców widząc oficjalny komunikat firmy Puma w mediach społecznościowych czy reklamy w telewizji była w szoku. Jak to możliwe, że tak dobrze prosperująca współpraca, trwająca nieprzerwanie już kilkanaście lat pękła niczym mydlana bańka? Prawda okazała się być naprawdę szokująca. Powodem zerwania kontraktu przez Nike była napaść seksualna, której sprawcą miał być właśnie Neymar, i do której miało dojść w 2016 roku. Jak wynika z relacji ofiary, którą była pracownica amerykańskiego koncernu, Neymar zmuszał ją do odbycia z nim stosunku płciowego. Wkrótce wszczęto w tej sprawie śledztwo, jednak Neymar jako osoba oskarżona, odmówiła składania wyjaśnień.

W późniejszym czasie zawodnik PSG tłumaczył rozstanie się z Nike, jako czysto z powodów komercyjnych, jednak ze strony amerykańskiego przedsiębiorstwa wyglądało to zupełnie inaczej. Nike wystosowało specjalnie oświadczenie, w którym czytamy, iż współpraca została zakończona z powodu odmowy przez Neymara składania wyjaśnień naprzeciw wiarygodnym zarzutom popełnienia przestępstwa.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama