Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Koniec pięknej historii – Ramos odchodzi z Realu

Reklama

czw., 06/17/2021 - 14:40 -- MagdalenaL

zdjęcie/ Wikimedia Commons

Kończy się pewna epoka w hiszpańskim futbolu. Po 16 latach Sergio Ramos opuści Real Madryt i zostanie wolnym zawodnikiem - jego odejście ogłoszono w środę wieczorem.

,,Królewscy” żegnają się ze swoją legendą, która w ich barwach rozegrała 671 spotkań, strzelając przy tym 101 bramek i notując 40 asyst. W tym czasie ich gablota wzbogaciła się o 5 mistrzostw Hiszpanii, 2 Puchary Króla, 4 Superpuchary Hiszpanii, 4 Ligi Mistrzów, 3 Superpuchary UEFA oraz 4 Klubowe Mistrzostwa Świata. Wiele z nich Ramos wznosił w górę jako kapitan zespołu, którą to funkcję zaczął pełnić po odejściu Ikera Casillasa w 2015 roku.

Trudny rok

Trwająca przez wiele lat sielanka dobiegła końca, a przyczyny tego stanu są różnorakie. Z aspektów sportowych warto zwrócić uwagę na fatalny sezon Realu, który nie wygrał żadnego trofeum, stąd konieczność przebudowy składu. Dla Sergio Ramosa ostatnie rozgrywki również nie były udane, bowiem sporo się leczył i nie mógł wesprzeć drużyny na boisku. To również mogły być jednym z powodów zakończenia współpracy, ponieważ nie jest to zawodnik młody i trudno liczyć na odwrócenie trendu wzrastającej częstotliwości urazów. Opuszczenie klubu przez trenera Zinedine'a Zidane'a również mogło skłonić piłkarza do odejścia. Tajemnicą poliszynela jest również kiepska kondycja finansowa ,,Los Blancos” po koronakryzysie, stąd być może zdecydowali się oni na obniżenie kosztów utrzymania zawodników, a kapitan był jednym z najlepiej zarabiających.

Ostatecznie w środę wydano oficjalny komunikat ucinający wszelkie spekulacje cd. przyszłości stopera w Madrycie, za to w czwartek po południu na specjalnej konferencji prasowej odbyło się pożegnanie zawodnika z klubem. Jako pierwszy wypowiedział się Florentino Perez, który sprowadzał Ramosa z Sevilli w lecie 2005 roku:,,Sergio, przyjechałeś tu prawie jako dziecko. Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnąłeś. Jesteś jedną z wielkich legend Realu. Dziękuję za obronę naszego herbu i koszulki. Dla wszystkich, którzy kochają ten klub, zawsze będziesz bohaterem dziesiątego zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Jesteś jednym z naszych wielkich kapitanów”.

Później wypowiedział się również główny bohater, który na wydarzeniu stawił się wraz z całą rodziną: ,,To jeden z najtrudniejszych dni w moim życiu. Chciałem pożegnać się na naszym stadionie, na Santiago Bernabeu. Wspaniały, wyjątkowy etap mojego życia dobiegł końca. Do zobaczenia później, bo jeszcze wrócę”.

Jaka będzie przyszłość Ramosa?

Choć mówimy o zawodniku, który ma 35 lat, to trudno odmówić mu wysokiej klasy sportowej i zdolności przywódczych. Z resztą przykład Thiago Silvy (rocznik 1984), triumfatora ostatniej edycji LM z Chelsea, pokazuje, że można być czołowym stoperem świata mimo zaawansowanego jak na piłkarza wieku. Bardziej niepokojący dla nowego pracodawcy Ramosa mogą być problemy zdrowotne, przez które opuścił on wiele meczów poprzedniego sezonu.

Były gracz Realu będzie do ściągnięcia bez odstępnego ale koszty jego pozyskania nie będą niskie – warto wspomnieć tu o pensji, kwocie za podpisanie kontraktu czy prowizjach dla agentów. Z tego wynika, że niewiele klubów będzie stać na Hiszpana – mówi się przede wszystkim o Manchesterze City, PSG oraz Manchesterze United.

Autor: 
Hubert Rybkowski
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama